Втрати електричної енергії в електромережах в 2020 році зросли до 10,4%, що обійшлося країні і споживачам в десятки мільярдів гривень.

Про це повідомив радник прем'єр-міністра, голова Центру економічного відродження Кирило Криволап.

"Рівень втрат в електромережах продовжує зростати. Для порівняння: в 2018 році ми втрачали 9,8% електроенергії, що передається в мережах, в 2020 році цей показник становив вже 10,4%», - зазначив Криволап.

Втрати на рівні катастрофічних 10,4% відбуватися через зношеність електричних мереж.

У 2021 році обсяг інвестицій в оновлення мереж кратно зріс, що створює передумови до зниження обсягу втрат в українських мережах до середньоєвропейського рівня.

Популярні новини зараз
Головне за 29 листопада: скандал з Поляковою, подорожчання продуктів, кінець Лукашенка та нові ціни на гречку і яйця Захід боїться повернення Криму: буде важка битва, у путіна може зірвати дах Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила
Показати ще

"Планується, що за 13 років ми скоротимо рівень втрат до середнього європейського рівня - 7,5%. Ці поліпшення позначаться на житті кожного українського і кожного підприємства - електропостачання стане більш якісним», - зазначив експерт.

Нагадаємо, понад 70% електричних мереж в Україні застаріли і знаходяться в аварійному стані. За кількістю та тривалістю відключень споживачів Україна є лідером серед країн Європи.