Для цього необхідно розвивати електрометалургію, а вона неможлива без металобрухту, який зараз вивозиться з країни колосальними темпами. Тому, якщо влада хоче досягти поставлених цілей, експорт металобрухту з України потрібно тимчасово заборонити.

Про це заявив президент ВП «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

"Електрометалургія буде рости, про це вже заявлено в планах металургійних компаній. Кожна тонна брухту, який є в Україні, буде використана, і на кожній тонна держава Україна запрацює максимум, якщо вона буде перероблена тут, в Україні. Тому ми звертаємося зараз, коли експорт брухту зростає в Україні катастрофічними темпами, з проханням ввести заборону експорту брухту в країни, з якими в України немає Угоди про експорт», - пояснив він.

За його словами, країни, з яким конкурує Україна на світовому металургійному ринку – і Євросоюз, і Росія, і Казахстан, - зараз вводять обмеження на експорт, і Україна повинна зробити так само, щоб захистити свого виробника від дефіциту сировини.

«Є офіційне звернення Європарламенту до Єврокомісії, щоб заборонити експорт брухту взагалі. Тому що всі розуміють, що фізичне обмеження брухту в рамках декарбонізації виведе економіку на нейтральний шлях. По-друге, експорт призведе до дефіциту брухту на металургійних підприємствах, і ми реально зробимо менше» ніж могли б зробити" - заявив Каленков.

Популярні новини зараз

Трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року

Розмитнити євробляху через додаток "Дія": як оформити машину, мопед і навіть причіп онлайн

Погода 16 вересня нагадає українцям, що таке справжня осінь: кому знадобляться парасольки

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

Показати ще

Нагадаємо, раніше металурги звернулися з відкритим листом до прем'єра Дениса Шмигаля з проханням ввести тимчасову заборону на експорт брухту. За їх словами, якщо влада не зробить цього, підприємства знизять обсяги виробництва, що призведе до скорочення десятків тисяч робочих місць і втрати бюджетом мільярдів бюджетних надходжень.