Компанія «ДТЕК Енерго» закликає Раду національної безпеки і оборони (РНБО) вжити невідкладних заходів для стабілізації ситуації на енергетичному ринку для недопущення зриву підготовки до осінньо-зимового періоду.

Про це йдеться в заяві компанії.

«У цій кризовій в енергетичній галузі ситуації, закликаємо РНБО терміново втрутитися в ситуацію та усунути дисбаланси та чинники, які загрожують енергетичній безпеці країни, а також своєчасності та повноцінності підготовки та проходження осінньо-зимового періоду», - йдеться в повідомленні компанії.

В компанії наголосили, що критична ситуація та хронічний дефіцит коштів у підприємств теплової генерації та вугледобувних підприємств ставить під загрозу навіть видобуток необхідних для проходження осіннього-зимового періоду обсягів вітчизняного вугілля.

При цьому ринкова ціна вугілля на закордонних ринках перевищила 100 дол за тонну, а на газ – 430 дол/тис м3.

Популярні новини зараз
Кирило Буданов пояснив, чи варто чекати наступу з Білорусі Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги Як відмити темні рукави та кишені у пуховика: 2 способи без прання та хімчистки Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

«Усі ці фактори ставлять під загрозу своєчасність та повноцінність підготовки до осінньо-зимового періоду, ремонтної кампанії, створення необхідних запасів вугілля», - повідомили в компанії.

В «ДТЕК Енерго» наголосили, що до критичної ситуації призвели ряд факторів: необґрунтовано низькі ціни на ринку електроенергії (РДН), багатомільярдні борги на балансуючому ринку, нестабільність та дисбаланси, спричинені ціновими маніпуляціями трейдерів-спекулянтів.

Через необґрунтовано низькі ціни підприємства теплової генерації систематично працюють у збиток. Тільки у поточному році ТЕС, що працюють в ОЕС України, отримали збиток у розмірі 5,1 млрд грн.

Заборгованість НЕК «Укренерго» перед виробниками електроенергії за участь в балансуючому ринку складає 11,5 млрд грн боргів. Крім того, досі невирішеним залишається питання погашення заборгованості ДП «Енергоринок» перед підприємствами теплової генерації «ДТЕК Енерго» у сумі 6,8 млрд грн.

Нагадаємо, на початку липня загострилася криза на енергоринку через маніпуляції трейдерів. Запаси вугілля впали на 25% до рекордно низьких 950 тис. Т, а третина енергоблоків державних ТЕС зупинилися через брак вугілля і газу.

Ціни на електроенергію упродовж останніх 4 місяців штучно знаходилися на рівні нижче собівартості виробництва, що позбавило реальних виробників кошти на закупівлю палива і проведення ремонтів.