До того ж призового фонду у подібних змаганнях, як правило, бракує. Позиція Президента Київської обласної федерації шахів Олексія Кавиліна проста – країні потрібні регулярні дитячі та молодіжні турніри без внесків і з призами, про це повідомляє Обозреватель.

"В Україні, щоб взяти участь в турнірі з учасників збирається членський внесок, і тільки тоді учасник допускається до турніру. Учасники повинні приходити мало не зі своїми дошками та шахами. Мені захотілося на прикладі Київської обласної федерації шахів поміняти ситуацію на краще", – говорить Олексій Кавилін.

Олексій Кавилин
Олексій Кавилин

Кавилін доводить: цілком можливо організувати за допомогою спонсорів і меценатів турнір принципово нового формату – де переможці отримують призи, а батьків не змушують за це платити.

"Ми вирішили — призовий фонд повинен бути значним, скажімо 200 тисяч гривень, організація на рівні світового стандарту і ніяких внесків", — говорить Олексій Кавилін.

Популярні новини зараз
Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж" Ціни на сало зірвалися з місця: яких "сюрпризів" варто чекати від улюбленого продукту українців 600 тисяч гривень за "зараз проїдемо": українським водіям виписують новий штраф, догралися Будемо ходити на відро: у Київраді готують українців до нових реалій у разі блекауту
Показати ще

Олексій Кавилін
Олексій Кавилін

Важливо, що до участи допускалися не “обрані” діти з платних секцій, а будь-яка дитина-шахіст у віці до 16 років могла подати заявку для розгляду на участь.

Суддівский склад змагань був абсолютно професійним. А кількість заявок від учасників сягала 200.

Олексій Кавилін
Олексій Кавилін

"У турнірі взяли участь понад 130 юних шахістів віком від 8 до 16 років зі всієї України. Всі учасники турніру — кваліфіковані гравці від 1 розряду, серед них також є чемпіони та призери України, призери першостей Європи та світу в різних вікових категоріях. Гру оцінювали провідні судді України та міжнародні арбітри", – зауважив Кавилін.

шаховий турнір
шаховий турнір

Організатор певен: українські спортсмени потребують щорічного проведення подібних змагань, за ними - майбутнє вітчизняного шаховошо спорту.

"Я хочу, щоб юні талановиті шахісти мали можливість постійно вдосконалювати свою гру, представляли Україну на світових турнірах і змагалися з кращими суперниками по всьому світу. Саме такі турніри дадуть поштовх до розвитку шахів в Україні та відкриття нових шахових зірок", — говорить він.

Олексій Кавилін
Олексій Кавилін

Така політика підтримки шахових турнірів забезпечить не лише перспективи для спорту, а й допоможе виховати нове покоління інтелектуальної еліти. Крім того, дитячі шахи найцікавіші з позиції глядача — щирості емоцій учасників і азарту боротьби.