Підготовка до осінньо-зимового періоду 2021-2022 років все ще під загрозою через маніпуляції трейдерів-спекулянтів.

Про це повідомив член наглядової ради «Донбасенерго», перший заступник голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.

«Регулятор збільшив верхні нічні та денні прайс-скепи майже в 2 рази. Натомість, це не привід для великих хвилювань споживачів та надмірної радості теплової генерації. При «правильній» бізнес поведінці «Енергоатома», Гарпока, трейдерів, у тому числі імпортерів, все може бути не так суворо. Бо «недоторкана» нижня ціна 10 коп/кВт год на РДН залишилася доступною для всіх, та й правила балансуючого ринку та система примусу «вивалювання» на нього з РДН залишилися недоторканими», - зазначив експерт.

За його словами, регуляторні умови все ще дозволяють недобросовісним посередникам штучно обвалювати ціну нижче собівартості її виробництва.

Популярні новини зараз

У Києві голий псих влаштував різанину в центрі міста

"Холостячку" Злату Огнєвіч роздягли і розглянули з усіх боків на першому груповому побаченні: мокра і в пелюстках троянд

Ексчоловік Ані Лорак Мурат Налчаджіоглу одружується, поки колишня святкує 7 річницю: як виглядає його наречена

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Нагадаємо, на початку липня загострилася криза на енергоринку через маніпуляції трейдерів. Запаси вугілля впали на 25% до рекордно низьких 950 тис. т, а третина енергоблоків державних ТЕС зупинилися через брак вугілля і газу.

Ціни на електроенергію упродовж останніх 4 місяців штучно знаходилися на рівні нижче собівартості виробництва, що позбавило реальних виробників кошти на закупівлю палива і проведення ремонтів.