Енергогенеруюча компанія "Донбасенерго" в січні-червні 2021 року збільшила чистий збиток в 9,6 рази (на 202,5 млн грн) в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 226,1 млн грн, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Дохід компанії за півріччя впав в 2,7 рази (на 1,9 млрд грн) – до 1,15 млрд грн. Валовий збиток склав 386,1 млн грн проти валового прибутку 230,6 млн грн у січні-червні-2020.

Настільки значно падіння доходу в основному пов'язано з тримісячними аварійними ремонтами сьомого блоку Слов'янської ТЕС (з 17 січня по 18 квітня і з 22 квітня по 12 травня). Виробництво електроенергії Слов'янської ТЕС за перше півріччя склало 563,1 млн кВт-год, що склало 46,2% плану з вироблення.

Крім того, "Донбасенерго" зазначало, що через маніпуляції на ринку електроенергії, які спричинили за собою обвал цін, компанія генерує тільки збитки, що призвело до присвоєння їй статусу "дефолтний". Зокрема, ціна на ринку "на добу вперед" (РСВ) у травні склала 930 грн/МВт-год, у червні – 1362 грн/МВт-год при собівартості мінімум 1600 грн/МВт-год.

Нагадаємо, на початку липня загострилася криза на енергоринку через маніпуляції трейдерів. Запаси вугілля в місяць впали до рекордно низьких 950 тис. т, а третина енергоблоків державних ТЕС зупинилися через брак вугілля і газу.

Популярні новини зараз

Дженніфер Лопес і Бен Аффлек віддалися пристрасним поцілункам просто на вулиці, правду не приховати

Майкл Джексон живий, і з'явиться на "Масці": Оля Полякова повторила легендарний образ поп-короля

Соняшникова олія знову подорожчає для українців: експерти назвали причини

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Показати ще

Ціни на електроенергію протягом останніх 4 місяців штучно перебували на рівні нижче собівартості виробництва, позбавило реальних виробників кошти на закупівлю палива та проведення ремонтів.