Європейський суд з прав людини почав провадження у справі голови політради партії " опозиційна платформа - за життя» Віктора Медведчука, підставою якого послужило клопотання адвокатів політика.

Нагадаємо, що 11.06.2021 року адвокати Віктора Медведчука оскаржили в ЄСПЛ незаконні дії української влади. Вони звинуватили діючий режим у політичній мотивації його кримінального переслідування, у грубому порушенні права на справедливий суд, а також у порушенні права на свободу та особисту недоторканність.

В офіційному листі ЄСПЛ йдеться про відкриття провадження за позовом Медведчука до України. Позову було присвоєно номер № 32100/21, який буде використаний в наступних листах, що стосуються справи Медведчука. Суд розгляне клопотання про пріоритетний розгляд справи і саму справу Віктора Медведчука.

Про це також на своїй сторінці у Facebook написавши народний депутат України Ренат Кузьмін.

Популярні новини зараз

Газ, дрова чи пелети: як українцям дешевше зігрітися взимку

Жанну Фріске добила не тяжка хвороба, спливли нові подробиці про смерть зірки "Блестящих"

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Показати ще

Кузьмін вважає, що справа про незаконне утримання Медведчука під домашнім арештом та інші грубі порушення його основоположних прав і свобод може бути розглянута судом найближчим часом в порядку пріоритетного провадження.

"Схоже, Європейський суд розгляне справу Медведчука раніше українського, а рішення на його користь може стати підставою для відставки генпрокурора і початку імпічменту Президента», – резюмував політик.

Нагадаємо, 13 травня Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на дані рішення суду, назвавши їх правовим свавіллям, і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.