Коментар голови політради партії "Опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука перед початком слухання апеляції у міру запобіжного заходу

Я знаю, що є вимоги закону, ці вимоги закону повинні бути виконані будь-якою з судових інстанцій, в тому числі і Київським апеляційним судом. Тому що було досить надано доказів в ході розгляду питання про продовження запобіжного заходу в суді першої інстанції, були представлені документи, які отримані адвокатами, які здійснюють мій захист, для того щоб повністю спростувати ті докази, які були зібрані обвинуваченням і представлені прокуратурою в матеріалах підозри.

Більше того, я хочу сказати, що сьогодні з урахуванням того, що закінчується п'ятий місяць розслідування справи, яка була зареєстрована 11 березня поточного року, так от, протягом цих п'яти місяців слідство не надало доказів, які б підтверджували винність мою або винність мого колеги, народного депутата Тараса Козака.

А захист у свою чергу надав достатньо доказів, що спростовують всі аргументи, які були наведені і в матеріалах підозри, і в матеріалах клопотання про продовження запобіжного заходу. Я вважаю, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту відносно мене продовжено незаконно, без наявності підстав і, найголовніше, без наявності законних обставин, які б могли це зробити і покласти в основу того рішення, яке було прийнято в суді першої інстанції.

Сьогодні, після закінчення п'яти місяців розслідування, я можу твердо стверджувати, що дана кримінальна справа була сфабрикована Службою безпеки України в розвиток тих вказівок, які вони отримали від пана Зеленського, президента України, його команди. Ця команда була дана ще в 2019 році, коли почалися незаконні дії щодо членів нашої фракції, партії в цілому, мене і багатьох моїх колег у вигляді незаконних оперативно-розшукових дій, про що неодноразово повідомлялося в ЗМІ. У подальшому послідували негласні оперативно-розшукові дії та слідчі дії в рамках досудового розслідування, які незаконно проводилися Службою безпеки України. Саме СБУ, а не органом ДБР, що передбачено законом по відношенню до народних депутатів. Безумовно, про все це буде сьогодні говоритися і мною, і адвокатами, які здійснюють мій захист, але картина є очевидною.

Популярні новини зараз

Газ, дрова чи пелети: як українцям дешевше зігрітися взимку

Жанну Фріске добила не тяжка хвороба, спливли нові подробиці про смерть зірки "Блестящих"

У Зеленського замовили 2 електрокари на мільйони перед опалювальним сезоном: "Хто буде возити свою ж*опу на такій красуні?"

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Показати ще

Очевидно, що кримінальна справа сфальсифікована з однією метою: закрити рот опозиції, завдати удару по "опозиційній платформі - за життя", зробити все для того, щоб ті, хто не згоден з курсом президента, закрили рот і припинили опозиційну діяльність. Саме це зазначено в матеріалах підозри, про те, що" Медведчук, який не згоден з курсом президента...", і далі по тексту. Тобто все це зроблено з однією метою. Це мета стратегічна, це мета, яка була призначена владою по відношенню до мене, до мого колеги, точно так само, як і по відношенню до всієї партії "опозиційна платформа – за життя", - це завдати удару по відношенню до опозиційних політиків. Я впевнений, що у них з цим нічого не вийде, тому що фальсифікація все одно стане явною, якщо не в сьогоднішньому судовому засіданні, то в подальшому, тому що є достатньо даних для того, щоб розкрити всі ці фальсифікації, всі порушення і всі незаконні і злочинні дії влади.

Я також хочу сказати, що і у суду першої інстанції, і сьогодні у Апеляційного суду є всі можливості розглянути дану справу і прийняти, як Ви вже запитували, законне і обґрунтоване рішення. І питання не в термінах, а питання в розгляді по суті. І найголовніше, щоб у процесі розгляду цієї справи по суті були повністю дотримані вимоги закону, і будь-яке рішення, яке приймається як слідством, так і органами прокуратури, і судом, має бути обґрунтованим, об'єктивним і законним. Саме на це я розраховую, - я підкреслюю, не сподіваюся, а розраховую, - саме цього я і адвокати, як і партія в цілому, будемо домагатися від правоохоронної системи і від судів.