Сьогоднішнє рішення Київського апеляційного суду, який залишив у силі рішення Печерського районного суду міста Києва про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради партії " опозиційна платформа - за життя» Віктору Медведчуку, є виключно політичним і знаходиться поза правовим полем. Про це заявити сам Віктор Медведчук після завершення судового засідання.

«Ми зараз почули не правове рішення, а виключно політичне", - сказав він.

У цьому світлі опозиційний політик окремо вказав на гостру необхідність захищати незалежність судової системи України як від зовнішнього управління, так і від впливу інших гілок влади. Ця діяльність, за його словами, є однією з пріоритетних для партії «опозиційна платформа – за життя».

«Я колись у радянські часи працював адвокатом, потім займався політичною діяльністю, громадською. І у мене завжди була величезна повага до судової влади. Хочу сказати, що я своїм поглядам не змінив, ‒ зазначив він. - Наша партія і фракція, друга за величиною в парламенті, завжди захищала і захищає незалежність судової влади».

При цьому сьогоднішнє рішення Київського апеляційного суду, за словами Медведчука, лише оголило цю проблему.

Популярні новини зараз

"Мій янгол": 18-річна донька Віталія Кличка вже може шукати нареченого, мама показала свою красуню

Захист природи або гаманця? Українці з секонд-хендами б'ють рекорди і стали наймоднішими в Європі

Кіркоров освідчився Лорак у коханні, комуналка в опалювальний сезон, "поповнення" у Мірзояна і Матвієнко - головне за ніч

У Зеленського замовили 2 електрокари на мільйони перед опалювальним сезоном: "Хто буде возити свою ж*опу на такій красуні?"

Показати ще

"Сьогодні я ще раз переконався в тому, що діяльність із захисту судової влади, щодо формування статусу її незалежності ми повинні продовжити. Ми боремося проти зовнішнього впливу на суди. У тому числі виступали категорично проти внесення змін до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя, де тепер іноземці будуть грати ключову роль, ‒ заявив опозиціонер. - Ми виступали проти скорочення чисельності Верховного Суду України. Захищали Конституційний Суд України. І ми продовжимо це робити, тому що сьогоднішнє рішення в черговий раз демонструє, наскільки важлива незалежність судової влади, як третьої гілки влади в Україні, від зовнішнього управління і від інших гілок влади».

Політик нагадав, що сьогодні в Україні відбувається безпрецедентний тиск на опозицію. І очолює цей процес особисто глава держави, який намагається змусити опозицію замовкнути і відвернути увагу громадян від гострих соціальних і економічних проблем в країні.

«Я розумію, що це тиск влади, який очолюється особисто Президентом України. Починаючи з його погроз в 2019 році по сьогоднішній день триває фальсифікація і фабрикація кримінальних справ Службою безпеки України, триває вся ця діяльність по боротьбі з опозицією, ‒ заявив Медведчук. - Зробити все, щоб закрити рот опозиції, щоб відвернути увагу людей від тих проблем, які існують в країні: відсутності миру (на Донбасі. - Ред.), підвищення тарифів, збільшення заборгованості по зарплаті, зростання числа безробітних і багато чого іншого"»

Саме тому, за його словами, влада використовує сьогодні суди в боротьбі з опозицією по надуманих кримінальних справах і намагається таким чином підмінити інформаційну повістку для громадян.

"Тому я ще раз хочу підкреслити, що завдання нашої партії-боротися за незалежність судової влади від впливу як внутрішнього, так і зовнішнього», ‒ резюмував Віктор Медведчук.