Для досягнення поставленої владою України мети щодо зниження викидів СО2 до 35% необхідно надати промисловості держпідтримку для проведення екомодернізації.

Про це заявила президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна.

«Про досяжність цієї мети можна говорити, тільки коли будуть надані економічні розрахунки і формули державної підтримки модернізації наших промислових підприємств, за рахунок чого повинні скоротитися викиди парникових газів. В першу чергу це сфери енергетики, Металургія, будівельна, виробництво будматеріалів", - сказала Берзіна.

За її словами, Мінекології має представити план підтримки екомодернізації промисловості і узгодити його з бізнесом, проте на даний момент діалог з ним практично не ведеться.

«На жаль, діалог ведеться, але результативність цього діалогу, я не можу сказати, що її взагалі немає, але вона дуже низька», - сказала Берзіна.

Популярні новини зараз

У Києві голий псих влаштував різанину в центрі міста

"Холостячку" Злату Огнєвіч роздягли і розглянули з усіх боків на першому груповому побаченні: мокра і в пелюстках троянд

Студенти підняли бунт через примусову вакцинацію: погрожують відрахувати й виселити з гуртожитків

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

Як відомо, Кабінет Міністрів схвалив намір скоротити до 2030 року викиди парникових газів до 35% (порівняно з рівнем 1990 року) в рамках Паризької угоди. Однак у документі чітко зазначено: Україна готова цю мету досягти, тільки якщо міжнародне співтовариство фінансово підтримає нашу країну. Якщо ж фінансова підтримка буде відсутня, то досягнення НВВ2 буде поставлено під загрозу.

Раніше президент Союзу хіміків Олексій Голубов заявив, що прийняття закону про зниження промислових викидів у запропонованому урядом вигляді вб'є промисловість, оскільки у підприємств немає мільярдів на екомодернізацію, їм потрібна підтримка держави.

У свою чергу координатор Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко підкреслила: екомодернізація в країнах ЄС проводилася за потужної підтримки держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро, а в Україні її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу.