Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «Православная жизнь», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«У житті часто реальність не збігається з бажаннями. Реагувати на це можна по-різному. Можна просто сприймати дійсність, як незаперечний факт, і підлаштовувати під неї свої бажання. Можна йти напролом і намагатися змінювати реальність. А можна зробити вигляд, що реальності немає, вселити самому собі і оточуючим ілюзію того, що не існує і жити в цьому вигаданому віртуальному просторі», - пояснив митрополит Антоній.

Владика зазначив, що в першому випадку гармонія досягається через смирення, а в другому - через діяльність, але результат буде цього коштувати.

«Третій же варіант на перший погляд найкомфортніший. Але це тільки спочатку. Адже рано чи пізно, як не ховайся від реальності, вона все одно себе проявить. І тоді людину чекає гірке розчарування», - продовжив архієрей.

Він підкреслив, що піти від страждань в цьому житті не вийде. «Тому-то Церква і вчить своїх чад у ставленні до світу, до життя бути реалістом. Не тішити себе ілюзіями, не ховатися від проблем. Це важливо, як у звичайній людській діяльності, так і в духовному житті», - сказав керуючий справами УПЦ.

Популярні новини зараз

Дізналася про весілля Мурата? Ані Лорак з розбитим серцем звернулася до колишнього чоловіка

Ексчоловік Ані Лорак Мурат Налчаджіоглу одружується, поки колишня святкує 7 річницю: як виглядає його наречена

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

«Тому важливо не самообманюватися, а жити по правді, смиренно приймати реальність і з Божою поміччю міняти її на краще», - уклав митрополит Антоній.