Політолог Михайло Чаплига у своєму блозі «Чаплига. Без питань» розповів про стан ключових органів у сфері економіки, які, за його словами, зовсім не гармонізовані державою і своєю діяльністю направляють країну в прірву.

«Мені здається, назвати це можна раком лебідь щуку - ось така картинка приходить мені на думку, коли я бачу дії Мінфіну, НБУ і наших банків. Кожен з них живе своїм життям, і держава ніяк їх не гармонізує, а раз так, то чи нема держави, або потрібно міняти партитуру ну і оркестр бажано теж», - заявив Чаплига.

Він провів аналогію з підйомом на гору, коли людині на висоті починає не вистачати повітря, а потреба організму в ньому навпаки все більше і більше зростає, але замість того, щоб дати людям повітря і допомогти піднятися на вершину, НБУ таргетує інфляцію, тобто висмоктує повітря. Мінфін тим часом, каже політолог, лише обіцяє повітря і прискорює крок вгору, а банки тихо витягують повітря з крові, поки воно є.

«В країні схлопується економіка, тому що ніхто не дає кредит. Те, що пропонують банки – це не кредит, це, вибачте, хр*нь кримінальна – під 40-50%, за це в нормальних країнах судять публічно. Економіка схлопується, значить, на думку НБУ, і обсяг грошей повинен бути менший. Ну логічно, адже НБУ таргетує інфляцію. Потрібно стежити за тим, щоб «бабла» на всіх було рівно стільки, скільки благ викопано з землі», - каже Чаплига.

Популярні новини зараз

"Холостячку" Злату Огнєвіч роздягли і розглянули з усіх боків на першому груповому побаченні: мокра і в пелюстках троянд

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

Як повідомляв Знай.uа, Чаплига розповів, чому не можна йти на союз з Британією.

Також Знай.uа писав, що Чаплига впевнений, що Україні за «Північний потік-2» нічого не заплатять.