Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це митрополит Лука (Коваленко) написав у своєму телеграм-каналі.

«Коли радянські ідеологи говорили про те, що сім'я – це «осередок суспільства», то вони, звичайно ж, були по-своєму праві. Але не потрібно розглядати сім'ю тільки як частина соціальної системи взаємин. Сенс сімейного життя для християн не в тому, щоб створювати базові душевно - комфортні умови для процвітання країни. І не тільки в тому, щоб в її затишку росли морально здорові і добре виховані діти. Головне завдання шлюбу - вести людей до спасіння», - сказав митрополит Лука.

Владика зазначив, що в родині кожен живе не заради себе, а заради іншого, віддаючи свої сили і час для жертовного служіння найближчим людям. Він навів слова апостол Павла в посланні до Тимофія про те, що «хто про своїх і особливо про домашніх не піклується, той відрікся від віри і гірший за невірного» (1 Тим. 5: 8).

«Але як часто буває так, що чоловік перешкоджає дружині ходити в храм, або дружина дуже скептично, з іронією ставиться до того, що її чоловік став долучатися до віри. Від цього нерідко в сім'ї виникають скандали та взаємні образи. Для них апостол Павел та пише ці рядки: «Коли який брат має жінку невіруючу, і вона згідна жити з ним, то він не повинен залишати її. І жінка, яка має чоловіка невіруючого, і він згідний жити з нею, не повинна залишати його. Бо невіруючи чаоловік освячується жінкою віруючою, і невіруюча жінка освячується віруючим чоловіком. Інакше діти ваші були б нечистими, а тепер святі. Чому ти знаєш, жінко, чи не спасеш чоловіка? Або ти, чоловіче, звідки знаєш, чи не спасеш жінки?»», - пояснив архиєрей.

Митрополит Лука нагадав, що Христос вчить мужності і стійкості в духовних випробуваннях. «Потрібно вчитися щось потерпіти, щось пробачити, до чогось зійти по немочі ближнього, але якщо жити з любов'ю і смиренням, то і невіруюча сторона, побачивши те, що віра змінює чоловіка або дружину в кращу сторону, і сама почне схилятися до віри», - вважає він.

Популярні новини зараз

Студенти підняли бунт через примусову вакцинацію: погрожують відрахувати й виселити з гуртожитків

Володимир Зеленський вперше показав величезного домашнього улюбленця: "Хтось тренується, а хтось відпочиває"

Закоханий нахаба спробував щастя зі суворою Златою Огнєвіч: "Ти мене роздягаєш?"

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

Показати ще

«Зверніть увагу на слова апостола, де він говорить, що в шлюбі невіруюча сторона освячується віруючою, і з цієї причини їх діти святі, а інакше були б нечисті. Дітей апостол називає святими. Ось яку силу має віра лише одного з подружжя. А що тоді говорити, якщо і чоловік, і дружина, і діти живуть духовним життям. Така сім'я є мала церква, і Бог спочиває Своєю благодаттю над таким домом. Ось в цьому і є істинний сенс і мета шлюбу - зробити союз двох людей подібним союзу Христа і Церкви», - підсумував владика.