Політолог Михайло Чаплига у своєму блозі «Чаплига. Без питань» розповів про досвід побудови держави в Латвії після розпаду СРСР, порівнявши його з тим, що відбувалося і відбувається в Україні. На його думку, «будувати Латвію» у нас – безглуздо.

Він розповів про фільм про Латвію, в якому розповідалося, що, коли розпався СРСР, на території Латвії, по суті, утворилося дві держави: одна з сірими так званими паспортами без громадянства, а друга – націо-етнічне громадянство в новій державі. Останнє, зазначив Чаплига, отримали ті, хто був громадянином до Другої світової війни.

За його словами, Рига була при цьому промисловим центром, в індустріальних містах Латвії були російськомовні, а в селах, умовно, хуторі - місцеві жителі, які були історично роз'єднані за родоплемінним принципом.

«При цьому Україна складається з двох мегаскладових: Західна Україна - аналог дуже маленької Латвії, теж дуже строката у своїй структурі, теж аграрна і роз'єднана по дрібних субетнічних групах. Львів як столиця Західної України дуже схожий на Латвію: індустрія, наука, там це було в основному російськомовне, а архаїка, на жаль, з навколишніх сіл. Східна Україна, як її називають, русифікована - індустріальна, російськомовна», - каже Чаплига.

Політолог зазначив, що здоровий симбіоз двох кластерів створював синергію країни, але спершу Захід опанував усією країною і спробував втілити умовну Латвію, потім Схід повстав, відвоював своє і опанував усією країною. Це, на думку Чаплига, породило напругу по лінії розділу, трапився Майдан і тріснуло в найбільш крайній точці.

Популярні новини зараз
Тіна Кароль поверне російську мову у свою творчість: Ваня Рассел розповів, що і Лобода з Барських "шахраюють" Подаємо заяву та чекаємо на гроші: українцям показали, як без проблем повернути переплату за газ Дмитро Комаров не може оговтатися після такого горя: "В одну мить знищено" З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"
Показати ще

«Чому бояться повернути ОРДЛО? Дуже просто – тоді трісне в найзахіднішій точці. Висновок: будувати Латвію в Україні нерозумно. Тоді потрібно брати або досвід Литви на основі симбіозу, або сумний сценарій. У Латвії дві країни на одній території. Спроба побудувати Латвію у нас може закінчитися двома країнами, але на різних територіях», - заявив політолог.

Як повідомляв Знай.ua, Чаплига заявив, що в Україні відбувся розкол ідеологій.

Також Знай.ua писав про те, що Чаплига заявив, що українці повинні об'єднатися.