У ВР внесли проект Закону про автоматичну втрату громадянства України при набутті громадянства РФ, який порушує Конституцію і законодавство України. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович.

"Щодо внесеного в Раду законопроекту про позбавлення українського громадянства за російський паспорт. З однієї назви зрозуміло, що це - брудний маніпуляційний популізм! Його автори-це три депутати: Савчук Оксана (партія "Свобода"), Піпа Наталія (фракція "Голос") і Княжицький Микола (фракція "європейська солідарність"). З цього вже можна зробити певні висновки. Згідно з проектом, добровільне набуття громадянами України громадянства Росії, є підставою для автоматичної втрати громадянства України», ‒ написав парламентарій.

Рабінович зазначив, що втрата громадянства України відбувається без видання відповідного Указу Президента України, а датою припинення громадянства України є дата набуття громадянства РФ.

"Тому можу з упевненістю сказати, що даний законопроект порушує Конституцію і законодавство України щодо громадянства. Стаття 25 Конституції України говорить: "Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство"; "Громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі". В українському законодавстві і так грамотно прописано невизнання Україною подвійного громадянства. У нинішніх умовах, коли частина території ‒ непідконтрольна, подібний статус-кво ‒ найкращий варіант», ‒ запевнив представник ОПЗЖ.

Популярні новини зараз

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Україна поступово перетворюється на Польщу? Тисячі мігрантів масово хлинули в країну

Погода 16 вересня нагадає українцям, що таке справжня осінь: кому знадобляться парасольки

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Показати ще

Вадим Рабінович додав, що Україна не може відмовлятися від своїх громадян в Криму і в ОРДЛО заради "дурного популізму".

"Самі по собі подібні законопроекти, як і сумнозвісні проекти по" колаборантам", працюють на максимальне відторгнення жителів непідконтрольних територій від України, а значить є антиукраїнськими! Опозиційна ПЛАТФОРМА - за життя не може підтримувати подібні "ініціативи". У нинішній ситуації, вони шкідливі і руйнівні для нашої держави!» - резюмував нардеп.