У період з 30 липня по 5 серпня 2021 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 733 перевірки та складено 689 протоколів про адміністративні правопорушення.

Сума розрахованих збитків становить 7,55 млн. грн.

Найбільш резонансне порушення вимог природоохоронного законодавства було зафіксоване в Одеській області. Фонтанській сільській раді Одеського району пред’явлено претензію на суму 2 млн 708 тис. 840 грн. за утворення несанкціонованого сміттєзвалища за межами села Олександрівка в районі колишнього кар’єру з видобутку вапняку. Інспекторами зафіксовані побутові, будівельні та промислові відходи, складування яких призвело до забруднення земельних ресурсів амонієм, сульфатами, фосфором та нітратами.

Також інспекцією у Харківській області пред’явлено претензію КП Харківської районної ради «Комуненерго» на суму 804 тис. 983 грн. за самовільне користування підземними водами для передачі води населенню без дозволу на користування надрами. Матеріали вже направлено до Харківської обласної прокуратури для відкриття кримінального провадження.