Політолог Михайло Чаплига у своєму блозі розповів про 2,7 млрд доларів, за які уряд зміг домовитися. За словами експерта, ці гроші не підуть до нас безпосередньо, а будуть лише в якості гарантії.

«2,7 мільярда доларів – це СПЗ, але не гроші. Що таке СПЗ? Це просто розписка на папері, що нібито на 2,7 мільярда доларів у вас є, але в загальному грошей немає – вони сюди не приходять. Це просто гарантія», - зазначив Чаплига.

За словами експерта, 2,7 млрд доларів від МВФ, за які домовився уряд, за фактом є лише папірцем, тобто безпосередньо ці гроші в Україну не надійдуть.

«Саме на цю цифру можна звільнити грошей в бюджеті, які були передбачені на виплати за боргами саме на цю цифру. Виходить, що в Національний банк женуть папірець, що у вас 2,7 млрд гарантій, ці гроші дають, ви цей папірець віддаєте, а гроші, які ви резервували в бюджеті під виплати, ви можете пустити куди хочете», - сказав Чаплига.

Як зазначив експерт, ці гроші підуть не за призначенням, тому цей транш не можна вважати досягненням влади.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень з 30 січня по 5 лютого для всіх знаків Зодіаку: Овни в авралі, Раки розчаруються і проблеми Козерогів "Космічні" квитанції через лічильник? Українцям показали, як правильно економити з точними показниками Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів Хочеш іди до "АТБ", а хочеш - до "Сільпо": де і як українці можуть отримати безкоштовні продукти, набір немаленький
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Чаплига розповів, які є конкурентні переваги в України.

Також Знай.ua публікував слова Чаплиги, що Україна складається з двох мегаскладників.