Можливе зниження ціни на електроенергію для населення з діючого рівня 1,68 грн/кВт-год до нижчого показника, яке на сьогодні обговорюється як проект рішення уряду, призведе до нарощування боргів ДП «Гарантований покупець», недофінансування витрат або мережевих компаній, або постачальників, або генеруючих компаній та затримає розвиток ринку загалом.

Таку думку 10 серпня в коментарі для агентства ExPro висловив керівник проекту «Електроенергія» компанії «ЙЕ Енергія» Василь Гончарук.

«Ті ціни, які є, а тим паче, зниження цін, - це ще більше нарощування боргів. На сьогодні «Гарантований покупець» й так має катастрофічні борги, а зниження ціни для населення тільки погіршить ситуацію, крім того, всі витрати на компенсацію низької ціни для побутового споживача будуть перекладені на інших учасників ринку», - сказав він.

Василь Гончарук додав, що у разі зниження ціни для населення свої кошти недоотримає, наприклад, НЕК «Укренерго», або оператори систем розподілу, або генерація.

Також представник компанії «ЙЕ Енергія» зазначив, що у разі зниження тарифів на е/е для населення буде відкладено запровадження ринку для побутового споживача. Для цього кроку, на його думку, потрібно поступово приводити ціни до ринкового рівня та забезпечити домогосподарствам вільний вибір постачальника, а не прив’язувати його лише до, наприклад, діючого постачальника універсальної послуги.

Популярні новини зараз
10 мільйонів доларів та два роки: виробнику Байрактарів "загилили" недитячий хабар в Україні У котрій годині потрібно снідати: дієтологи нарешті розвіяли усі сумніви "Не питали мене...": абоненти "Київстар" скаржаться, що втрачають по 25 гривень щомісяця Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів
Показати ще

Як повідомлялося, Кабмін планує знизити тарифи на електроенергію для населення за рахунок різкого скорочення витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.

Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.

Поточний тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн / кВт.год при ринковій ціні понад 4 грн/кВт.год. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж в країнах Європи і не переглядався з 2017 року. За рахунок відмови від ремонтів електромереж, уряд може знизити тарифи до 1,44 грн/кВт.год.

Для вирішення проблем аварійності електромереж у 2020 році НКРЕКП прийняло рішення про запровадження в країні RAB-регулювання. Мета - збільшити інвестиції в заміну і оновлення електричних мереж. В 2021 році інвестиції в електричні мережі зросли на 30-40%.