Намір уряду запровадити новий акцизний податок для електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел енергії, є грубим порушенням чинного законодавства і міжнародних зобов’язань України.
Про це йдеться в спільній заяві директора Європейсько-українського енергетичного агентства (ЕУАЕ) Олександри Гуменюк та голови Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрія Конеченкова під час робочої наради з головою комітету Верховної ради з питань податкової політики Данилом Гетманцевим https://www.facebook.com/EUEA.UA/posts/5906161782790981
«Введення акцизного податку буде порушенням гарантій, наданих державою у статті 9-4 Закону України «Про альтернативні джерела енергії». Це погіршить регуляторне середовище для діяльності виробників електричної енергії з ВДЕ, оскільки призведе до збільшення розміру податкових зобов'язань, що повинні сплачуватись такими виробниками «зеленої» енергії, та фактичного вилучення частини їх доходу», - йдеться в повідомленні ЕУАЕ.
На робочій зустрічі з депутатами податкового комітету провідні асоціації сектору відновлюваної енергетики виступили категорично проти введення акцизу на незаконного акцизу на «зелену» енергію у розмірі 3,2%.
Нагадаємо, розвиток відновлюваної енергетики в Україні сповільнився через політичні ризики та боргову кризу в галузі.
Уряд порушив зобов’язання щодо оплати "зеленої" електроенергії, заборгувавши 18,4 млрд грн боргу, що шкодить партнерству України з іноземними інвесторами у відновлювану енергетику.
Окрім того Кабінет міністрів планує ввести акцизний збір на «зелену» енергію в Україні в розмірі 3,2%. Проти такої ініціативи різко виступили міжнародні організації та галузеві об’єднання.
Всі асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну запровадити акцизний збір на зелену електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою та порушенням зобов’язань перед міжнародними інвесторами.