Кабінет Міністрів не виконав взяті на себе зобов’язання щодо розвитку відновлюваних джерел енергії.
Про це заявив Іван Бондарчук, керівник практики енергетики та природних ресурсів в юридичній групі LCF. https://delo.ua/business/jak-ukrajina-mozhe-dopomogti-virobnikam-zelenoji-385342/
«Уряд провалює виконання практично усіх взятих на себе зобов’язань перед інвесторами ВДЕ. За таких обставин енергетика є однією з найбільш проблемних та непередбачуваних галузей для міжнародних інвестицій», - наголосив експерт.
За його словами, з початку року уряд прийняв відразу два рішення, які порушують зобов’язання перед інвесторами і ставлять під сумнів подальший розвиток відновлюваних джерел енергії.
Це перегляд формули, за якою розраховуються компенсації, що сплачують виробники ВДЕ за небаланси і ініціатива запровадити незаконний акциз на «зелену» енергію в розмірі 3,2%.
«Втім, виправлення ситуації повністю знаходиться в руках уряду, який має всі необхідні інструменти для цього», - додав юрист.
Нагадаємо, розвиток відновлюваної енергетики в Україні сповільнився через політичні ризики та боргову кризу в галузі.
Уряд порушив зобов’язання щодо оплати "зеленої" електроенергії, заборгувавши 18,4 млрд грн боргу, що шкодить партнерству України з іноземними інвесторами у відновлювану енергетику.
Окрім того Кабінет міністрів планує ввести акцизний збір на «зелену» енергію в Україні в розмірі 3,2%. Проти такої ініціативи різко виступили міжнародні організації та галузеві об’єднання.
Всі асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну запровадити акцизний збір на зелену електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою та порушенням зобов’язань перед міжнародними інвесторами.