Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав у проповіді.

Предстоятель УПЦ звернув увагу на подвиг мучеників Маккавеїв, які, попри гарантування їм щасливого життя, залишилися вірними Божественному Закону, не відступивши ні на йоту, і пішли на муки.

Як зазначив архіпастир, в усі часи непросто дотримуватися Закону Божого. Однак всіх християн єднає любов до Господа і віра.

Блаженніший пояснив, як дізнатися, що людина дійсно є членом Святої Православної Церкви.

«Це пізнається за плодами. Найбільший і головний плід, який має приносити член Святої Церкви - це любов до Бога і до ближнього. У цих двох заповідях заключається Божественний Закон: «Возлюби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе» (Мф. 22: 37-39)», - сказав владика.

Популярні новини зараз

У їдальні Верховної Ради з'явився дивний десерт за 66 гривень - "Білосніжка і сім гномів": "Самим не гидко?"

Головні новини за 2 грудня: закриття України через "Омікрон", людина під поїздом в метро, держбюджет на 2022 рік і "ріднулі" Злати Огнєвіч

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Причому, як зазначив Митрополит Онуфрій, якщо немає любові до Бога, то не можемо, як би не запевняли інших, любити ближнього. «Тому що від Божественної любові народжується любов до ближнього», - додав він.

Блаженніший владика дав пораду, як визначити для себе, чи любимо Бога насправді. «Спаситель сказав такі слова перед Своїм Вознесінням: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ін. 13: 35); «Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене» (Ін. 14: 21), - нагадав владика. - Тому для того, щоб визначити для себе самого, чи я люблю Бога, я повинен подивитися, чи виконую я Божественні заповіді. Якщо виконую або намагаюся виконувати, то значить - я люблю Бога. Якщо ні, то я просто обманюю себе і всіх навкруг себе».

А ось любов до ближнього, на думку архіпастиря, розпочинається з прощення і терпіння один одного.

Звичайно, виконувати заповіді непросто. Але, як підкреслив Предстоятель, треба боротися з собою та своїми пристрастями.

«З самим собою найважче боротися. Хто себе переміг, той є справжнім переможцем. Але цю боротьбу бачить тільки Бог і сама людина. Тому що вона звершується всередині душі», - додав владика і сказав, що саме допомагає боротися з гріхами: «Людина бореться своїми добрими думками, своїми добрими бажаннями. У цій боротьбі дуже допомагає молитва і піст. Людина очищує себе молитвою і постом та дає місце у своїй душі благодаті Божій, силі Божій, яка зміцнює людину й допомагає перемагати те, що без благодаті не перемогти, - перемагати гріх».

Митрополит Онуфрій закликав бути вірними чадами Святої Православної Церкви, жити в любові до Бога і любові один до одного.

«Коли будемо так проводити своє життя, то благодать Божа буде наповнювати шляхи і серця та вестиме до того життя, заради якого Господь створив кожну людину - до вічного спасіння на небі во Христі Іісусі Господі нашому», - резюмував він.