Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на портал «Православне життя», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Бог є любов. І з любові до людини Він створив її. Витягнув з небуття, подарувавши вічність. Безумовно, Господь самодостатній, Він ні в чому не має потреби. Будучи Сам досконалою любов'ю, Він завжди діє виключно з любові. Любов'ю Божою створена людина, любов стала сполучним елементом між Богом і людиною, змістом відносин і формою спілкування», - пояснив владика.

Він додав, що не зовсім коректно людські почуття переносити на Господа, співвідносити з Ним, але часом для кращого розуміння духовних законів і принципів деякі порівняння допустимі.

«Згадаймо відчуття, коли були щасливі. Нас переповнювали радість, захоплення, блаженство. У такі моменти хотіли обійняти першого зустрічного і поділитися радістю з усім світом, хотілося, щоб усім навколо було так само добре і радісно. Любов розливалася в серце. Це віддалений приклад того, як переповнююча любов вимагає виходу, бажання поділитися з іншими», - сказав архієрей.

Митрополит Антоній нагадав, що в результаті перші люди відкинули Любов і, по суті, віддали перевагу битві з Богом. «Ця війна триває по сьогоднішній день», - сказав він і пояснює, як можна повернути богоспілкування.

Популярні новини зараз
Українці не можуть оплатити комуналку в Ощад 24/7, паніка захлинула: "Доведеться переводити пенсійні виплати" 10 мільйонів доларів та два роки: виробнику Байрактарів "загилили" недитячий хабар в Україні "Космічні" квитанції через лічильник? Українцям показали, як правильно економити з точними показниками Народилися у двох сорочках: знаки Зодіаку, за якими удача ходить по п'ятах
Показати ще

«Одночасно це найскладніше і найпростіше запитання. Складність полягає в тому, що для спілкування з Богом треба втратити себе. Чи не бачимо за своїми пристрастями Божого лику, не чуємо Його. Втрата себе - самий кволий процес, не порівнянний ні з чим. Це щоденне вмирання і народження. Муки сумління і довгоочікувана втіха. Це постійна боротьба з собою, в якій повинні програти. Виграти повинен Бог.

Простим же це питання робить щире прагнення до Творця. Господь допомагає пройти всі ці стадії, підтримуючи і оберігаючи, «підкладаючи соломку» і відводячи від гострих кутів, як турботливий Отець. Чим більше довіри і менше опору Богу, тим легший і прямий шлях до Нього», - пояснив керуючий справами УПЦ.