Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вже в 9-й раз відклав розгляд спільного позову феросплавних заводів Ігоря Коломойського, активістів Центру протидії корупції (ЦПК) та ініціатора цієї справи екс-заступника генпрокурора Віктора Чумака через неявку заявника.

Відповідне рішення прийняла слідча суддя ВАКС, про що свідчить пряма трансляція засідання на YouTube-каналі суду.

Віктор Чумак як заявник у справі "Роттердам+" і співавтор позову проти закриття цієї справи, не з'явився на жодне засідання суду. Він і його адвокати проігнорували останніх 4 засідання суду.

Оскільки позивачі знову не з'явилися на засідання, суд не мав можливості заслухати їхні доводи. У зв'язку з цим засідання відкладено на 26 серпня.

Популярні новини зараз
Врахування доходів при призначенні субсидії: яка умова буде вирішальною Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни Один з найулюбленіших видів м'яса в українців подешевшав: є можливість забити морозилку А де ж Геля? Українцям розповіли, куди зникла напарниця Вєрки Сердючки та чи замішана в цьому Інна Білоконь
Показати ще

Слухання спільного позову антикорупційних активістів і заводів Коломойського триває з 11 червня, проте жодного разу представники обвинувачення не з'явилися до суду в повному складі, що не дозволило суду почати слухання справи по суті.

Раніше суд вже визнав неповажною причину відсутності представників ЦПК і заявника у справі, екс-заступника генпрокурора Віктора Чумака. Напередодні ВАКС направив повістки всім заявникам із закликом забезпечити явку своїх представників до суду, однак на засідання 18 серпня з'явилися представники тільки 2 з 4 позивачів.

На думку адвокатів, така позиція може свідчити про те, що Віктор Чумак і ЦПК втратили інтерес до справи «Роттердам+», розуміючи, що практика формульного ціноутворення стала нормою для ціноутворення на паливних і енергетичних ринках України.

Нагадаємо, 20 травня новий прокурор САП вчетверте закрив справу «Роттердам+». Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені офісом генерального прокурора та вищим Антикорупційним судом України.

Розслідування справи "Роттердам+" тривало більше 4 років. За цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

Відповідно, в ході розслідування не було встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.