У справі голови політради партії "опозиційна платформа - за життя", народного депутата України Віктора Медведчука були проігноровані всі основоположні конституційні права. Про це під час брифінгу, який транслював "Перший Незалежний", заявила адвокат Чередниченко Лариса.

"Враховуючи той безпрецедентний спосіб, яким сторона обвинувачення скористалася, для того щоб розслідувати кримінальну справу стосовно одного з лідерів опозиції Віктора Володимировича Медведчука і враховуючи демонстративність цього способу, величезну кількість порушень національного та міжнародного законодавства, ігнорування практики Європейського суду з права людини, відверте ігнорування прав, конституційних, основоположних і процесуальних Віктора Володимировича, бачиться посилення цього тиску на опозицію, при чому не політичного тиску, як це має бути, а тиск кримінально правовими способами",- заявила адвокат.

Чередниченко також уточнила, що вона і її колеги прийняли рішення про створення адвокатського об'єднання, яке спеціалізувалося на якісній правовій допомозі, тим опозиційним політикам, і тим співучасникам опозиції громадянам, які піддаються кримінальному переслідуванню.

"Там, де кримінальне переслідування носить відверто політичні мотиви, ми готові надавати якісну, кваліфіковану, правову допомогу", - підкреслила адвокат.

Нагадаємо, 20 серпня прокурори ОГП оголосили Віктору Медведчуку про завершення розслідування його справа, при тому, що у справі не виконано більшість із запланованих самими прокурорами слідчих дій, а терміни слідства, встановлені судом, закінчуються тільки в середині листопада. Раніше прокурори задовольнили клопотання адвокатів про допит понад 100 свідків захисту як в Україні, так і за її межами, про отримання міжнародно-правової допомоги, і все це прокурори зобов'язані були зробити до середини листопада, а аж ніяк не до 19 серпня. Замість цього вчора Медведчуку пред'явили нову підозру, повністю відтворює текст старого.

Популярні новини зараз

Білецький заявив, що Україна не зможе скористатися ізраїльською системою «Iron Dome»

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Українцям дадуть 13 пенсій, але це для обраних: "Нікому не догодиш"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

В ОПЗЖ такі дії прокуратури назвали злочинними діями влади, спрямованими на фальсифікацію кримінальної справи Медведчука, що є найкращим доказом політичного замовлення Зеленського