Держпідприємство "Укрпошта" оголосило тендер на закупівлю 4 млн куб. м природного газу за формулою з прив'язкою до цін на німецькому хабі NCG (Дюссельдорф, Німеччина) плюс витрати на доставку в Україну.

Про це свідчить тендерна документація на сайті ProZorro.

Формула "Дюссельдорф+" буде застосовуватися для перерахунку ціни в разі різкого (більш ніж на 3%) подорожчання або здешевлення природного газу на європейських хабах.

Згідно тендерної документації, газ повинен поставлятися до травня 2022 року включно.

Нагадаємо, формульний підхід з використанням цін в європейських хабах раніше використовувався для розрахунку вартості природного газу для населення — формула «Амстердам+». З 1 серпня 2020 р.зі скасуванням ПСО, НАК «Нафтогаз України» за рішенням уряду в якості постачальника «останньої надії» повинен продавати населенню газ за ціною хаб в Німеччині плюс вартість доставки в Україну.

Популярні новини зараз

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Українка поскаржилася на Ощадбанк через картку киянина: "На ній фото чужого мужика"

Українцям дадуть 13 пенсій, але це для обраних: "Нікому не догодиш"

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Показати ще

Ідентична формула "Роттердам+" в 2016-2019 рр.діяла для вугілля. Вона встановлювала прогнозну вартість електроенергії виключно для промислових споживачів. Формулу скасували 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для непобутових споживачів зросла.

З травня 2021 року ціни на бензин і дизпаливо на АЗС також встановлюються за формулою аналогічною до «Роттердам+».

Також з лютого 2019 року «Укрзалізниця» закуповує дизпаливо за формулою з прив'язкою до європейських котирувань плюс доставка в Україну.