Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, чин прославлення очолив Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій.

Над мощами святого звершили останню заупокійну літію. Митрополит Антоній (Паканич) зачитав рішення Священного Синоду УПЦ про шанування святителя Євменія у лику святих. Було прочитано житіє новому святому, а також тропар, кондак та величання.

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів віруючим про преображення життя через виконання заповідей Христових і про життя святителя Євменія, як приклад такого перетворення і збереження вірності істинній вірі.

Предстоятель УПЦ поділився своїми спогадами про святителя Євменія, якого він бачив за життя, коли той очолював Чернівецьку кафедру. Саме єпископ Євменій рукопоклав на священника Володимира Березовського - батька майбутнього Митрополита Онуфрія.

Після відпусту було проголошено многоліття митрополиту Никодиму і митрополиту Антонію, який святкує сьогодні 54-річчя.

Популярні новини зараз
Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком У чому різниця між трудовим та страховим стажем: українці дізналися головне про пенсію Хто не встиг запастися, платитиме більше: в Україні стрімко дорожчає цибуля Начинка більше ніколи не витікатиме: простий спосіб залишити варення, сир або м'ясо всередині пиріжка
Показати ще

Блаженніший владика подякував за труди митрополиту Никодиму.

У свою чергу, митрополит Никодим подякував Предстоятелю за візит, а віруючим - за вірність Церкві і Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, і підніс в дар архіпастиреві ікону святителя Євменія.

Як повідомлялося раніше, 12 травня Священний Синод УПЦ благословив місцеве шанування у межах Житомирської єпархії святителя Євменія (Хорольського), архієпископа Житомирського і Овруцького, і встановив день його пам'яті 25 серпня за новим стилем.

***

Архієпископ Євменій (Хорольський) народився 13 (25) грудня 1886 року на Херсонщині. Після закінчення церковно-приходської і вчительської шкіл став послушником у київському Свято-Троїцькому монастирі. У 1919 році прийняв постриг з ім'ям Євменій. З 1923 року отець Євменій - насельник Києво-Печерської Лаври, у 1924-му переведений на подвір'я Києво-Печерської Лаври у Ленінграді.

У ніч на 23 серпня 1930 заарештований. У 1946 повернувся до Лаври, де трудився майже 10 років, виконуючи обов'язки економа, благочинного. 2 лютого 1954 року відбулася його хіротонія у єпископа Чернівецького і Буковинського. 9 грудня 1958 переведений на Житомирську кафедру. Спочив 25 серпня 1967 року у Житомирі.