Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, за тиждень десятки тисяч віруючих УПЦ на шляху до Почаївської лаври подолали 250 кілометрів.

«Пройти пішки понад 200 км польовими пильними дорогами за кілька днів, а вночі спати де доведеться - це дуже важко для молодої і здорової людини. А ми бачимо у Хресному ході не тільки молодих, а й старших віком, багато маленьких дітей і навіть немовлят. Так деякі дбають про своє спасіння і спасіння своїх дітей, хочуть, щоб благодать Божа рясно спочивала на них. Це все по вірі і надії на милість Божу. У наш тривожний час ця духовна праця вкрай необхідна. Хрестоходці, можна сказати, вимолюють милість Божу собі, людям, нашій країні. І хочеться побажати їм і надалі кріпості духу, допомоги Божої, щоб їх віра ще більше зросла і зміцніла, а нам, бачачи їхню ревність, щоб теж запалитися ревністю о славі Божій та спасінні своїх безсмертних душ», - зазначив намісник Почаївської лаври митрополит Володимир.

Владика розповів, що цього року кількість учасників молитовного ходу з Кам'янця-Подільського зросла вдвічі порівняно з 2019 роком - з 20 тис до понад 40 тис учасників.

Намісник Почаївської лаври підкреслив, що участь у хресному ході символізує і те, як віруюча людина долає труднощі у своєму житті заради спасіння і Царства Небесного.

«Хресний хід - це духовний і фізичний труд, який звершується смиренням і молитвою, постом і сугубим покаянням. Хресний хід - це соборна покаянна молитва про помилування, яка має особливу благодатну силу і низводить милість Божу і благодать Господню. Хресний хід - це образ видимого шляху християн вузьким і тернистим шляхом, що веде до тихої пристані Царства Небесного», - підкреслив намісник Почаївської лаври.

Популярні новини зараз

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Показати ще

Хресні ходи прибули з Кам'янець-Подільського, Браїлова, а також з Хмельницького, Шепетівки, Славути та інших міст.

Традиційний хресний хід віруючих УПЦ в Почаївську лавру проходить щорічно і був заснований у 1832 році.