У разі позачергових парламентських виборів до нового складу українського парламенту пройшло б 5 партій. Про це йдеться в дослідженні, проведеному міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 20-24 серпня 2021 року, пише EU Today.

За результатами опитування, відповіді респондентів на запитання " Як би ви проголосували, якщо вибори до Верховної Ради України проводилися цієї неділі?"розподілилися наступним чином:" Слуга народу " - 21,1%," опозиційна платформа – за життя " - 19,3%," європейська солідарність " - 18,4%," Батьківщина "-12,4%," Сила і Честь " - 5,1% (серед тих, хто візьме участь у голосуванні і визначився з вибором).

У відповідях на питання, що стосуються справи голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, були зафіксовані наступні тенденції: порівняно з попереднім дослідженням зросла кількість респондентів, які вважають, що переслідування Віктора Медведчука з боку влади – це спроба відвернути увагу від реальних проблем в економіці і соціальній сфері (зростання з 41,3% до 42,8%) або розправа з політичним опонентом, який може скласти основну конкуренцію президенту на виборах (зростання з 21,1% до 21,4%).

Популярні новини зараз

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Призов в українську армію, 1 жовтня: історія майбутнього батька, який ховався від військкомату 3 роки

Катя Осадча після народження третього сина зізналася, як змінилося її життя: "Раніше планувала веселощі, а тепер..."

Показати ще

38,5% опитаних заявили про те, що в результаті стеження за судовим процесом над Віктором Медведчуком їх ставлення до опозиційного політика покращилося (зростання з 37,4% до 38,5%):

Більше 60% респондентів вважають, що найбільш справедливим результатом судового процесу над Віктором Медведчуком буде визнання його невинним і відновлення його у всіх правах (зростання з 58,8% до 60,4%):

Також збільшилася кількість опитаних, які вважають що судовий процес у справі Віктора Медведчука призведе до збільшення рейтингу Віктора Медведчука і партії "опозиційна платформа – за життя" (зростання з 70,2% до 71,8%). Для порівняння, те що ці події призведуть до збільшення рейтингу Володимира Зеленського і партії "Слуга народу", вважають тільки 10,5%:

У блоці питань, присвячених конфлікту на Донбасі, були отримані наступні відповіді: 55,3% опитаних вважають, що найбільшою мірою інтересам України відповідає виконання Мінських угод. Також 69,6% заявили про те, що для відновлення миру і повернення Донбасу Володимир Зеленський повинен провести особисту зустріч з Володимиром Путіним (проти – тільки 16,1%). Ще 55,9% вважають, що для повернення Донбасу Володимир Зеленський повинен провести і особисту зустріч з керівництвом самопроголошених Донецької та Луганської республік.

Також 53,1% опитаних погодилися з тим, що заради досягнення миру на Донбасі Україна може піти на деякі поступки і не займати позицію, за якою врегулювання цього конфлікту має відбуватися виключно на умовах української сторони.

42,4% респондентів вважають, що Президент України і український уряд не роблять практично нічого для того щоб повернути мир на Донбас. Ще 47,2% вважають, що їхні зусилля в цьому питанні недостатні, і тільки 5,5% опитаних заявили, що президент і уряд роблять для цього "все можливе".

Опитування проводилося на всій території України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей та Криму, міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 20-24 серпня 2021 року. Метод опитування-телефонні інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Загальна кількість респондентів-2,020 осіб. Ймовірна похибка-2,2%.