У 1936 році було підписано Антикомінтернівський Пакт, очевидно, проти Радянського Союзу. Про розташування військових і політичних сил на той момент політичний публіцист Дмитро Джангіров розповів у програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості».

«Японія через Маньчжурію вже межує з Радянським Союзом. Маньчжоу-Го було не єдиною маріонетковою державою. Їх було близько десяти, одна з них в Китайській Монголії. Всі вони були помічені японцями, тому що обов'язковим елементом прапора всіх цих держав під протекторатом Японії була червона смужка. Червоний колір означав Японію. Тобто Японія через Маньчжоу-Го вже вийшла на межі Радянського Союзу. Як ми пам'ятаємо, «на кордоні хмари ходять хмуро», - розповідає він.

Наступна за часом точка - це знаменита записка начальника Генштабу Шапошникова в березні 1938 року, де описані можливі військові дії, що війна буде на два фронти з великою ймовірністю.

«Передбачалося, що Японія усіма можливими силами нападе. У зв'язку з цим прораховувалося, скільки вони повинні будуть тримати проти Китаю, скільки в резерві, скільки на островах. Передбачалося, що все інше першою лінією буде кинуто проти Радянського Союзу», - коментує експерт.

Про серйозність Антикомінтернівського Пакту говорить один нюанс.

Популярні новини зараз

Олександр Пікалов з "Квартал 95" розповів про "втечу" після народження сина: "Сів у автобус і поїхав"

Призов в українську армію, 1 жовтня: історія майбутнього батька, який ховався від військкомату 3 роки

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

«Після підписання Антикомінтернівського пакту Німеччина повністю припинила поставки озброєння до Китаю, а він отримував 40 відсотків всього військового експорту Німеччини. Китай на цих поставках збирався оснастити повністю тридцять дивізій», - розповідає Джангіров.

З боку Європи йшли Німеччина та Польща, і, можливо, Італія, продовжує він.

«Передбачалося в розрахунку першої лінії, що Німеччина буде тримати на кордоні 10 - 20 дивізій проти Франції, 25 піхотних і кілька кавалерійських дивізій плюс 800 літаків розгорнути проти Чехословаччини. Чехословаччина передбачалася як союзник Радянського Союзу, при тому що вона була абсолютно демократичною державою. За мірками багатьох, з перебором, тому що лідер комуністичної партії заходив до Бенеша і ставив умови або, навпаки, передавав від Йосипа Віссаріоновича лист», - каже публіцист.

Знай.ua повідомляв, що Куса пояснив, яку вигоду може отримати Україна з сварки зі своїми сусідами.

Також Знай.ua повідомляв, що Алушкін розповів про руйнівний бік віртуалізації: «Повоєнна розруха – це привід для появи нового капіталу».