Сьогодні на судову гілку влади в Україні здійснюється як зовнішній, так і внутрішній тиск, причому внутрішній – це використання адміністративного ресурсу, це дії Президента і його команди, спрямовані на знищення судової системи як такої. Про це заявив народний депутат України, голова політради партії " опозиційна платформа-за життя» Віктор Медведчук в ексклюзивному інтерв'ю на телеканалі "Перший Незалежний".

Парламентарій нагадав, що тиск на суди починався зі спроби скоротити представництво суддів у Верховному Суді з 200 до 100 його членів.

"Після цього була спроба взагалі закрити (я не помиляюся в терміні ‒ закрити) Конституційний Суд, тобто припинити повноваження Конституційного Суду. І був законопроект внесений, який, на щастя, не розглянутий і був відкликаний Президентом після роз'яснення Венеціанської комісії і після позиції міжнародного співтовариства. Після цього була спроба закрити і був внесений законопроект про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва», – розповів Медведчук.

Він додав, що наступним кроком чинної влади стало звільнення суддів Конституційного Суду, яке було скасовано рішенням Верховного Суду, який визнав указ Президента незаконним. У відповідь ДБР почало розслідування вже щодо суддів Верховного Суду.

Віктор Медведчук підкреслив, що це не просто незаконні дії, спрямовані проти окремої гілки влади, це узурпація влади і шлях до диктатури, по якому йдуть Президент Зеленський і його команда.

Популярні новини зараз

В Укргідрометцентрі спрогнозували прихід бабиного літа: коли можна буде погрітися на сонечку

"Холостячці" Златі Огнєвіч підсунули "засланого козачка" у масці: "Провокатор"

Оля Полякова сяде у суддівське крісло на "Танці з зірками" поряд з Владом Ямою: "Замість Кухар?"

Як обрати телевізор?

Показати ще

"Ви вдумайтеся, є три гілки влади: законодавча, виконавча і судова. Судову намагаються знищити, бо вона може впливати і на виконавчу, і на законодавчу. Виконавча сьогодні в руках команди Зеленського повністю. Законодавча теж в його руках, тому що монобільшість в парламенті реалізує ту політику, яка диктується сьогодні органами влади. Залишилася Судова-як вона може бути незалежна? Саме для цього вносяться зміни до Закону Про вищу кваліфікаційну комісію суддів, Про Вищу раду правосуддя. Але це інша вже залежність, це зовнішня залежність і зовнішній вплив на судову владу. Тобто судова влада потрапляє в складну ситуацію: з одного боку, на неї виявляється Внутрішній вплив ‒ владою за допомогою адміністративного ресурсу, а з іншого боку ‒ вплив зовнішнього чинника, який сьогодні реалізується в Україні у вигляді зовнішнього управління», – констатував лідер ОПЗЖ.