Для України запуск російського газопроводу "Північний потік-2" матиме вкрай негативні економічні наслідки. Про це в ексклюзивному інтерв'ю каналу "Перший Незалежний «заявив голова політради партії» опозиційна платформа – за життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Те, що Росія після 2024 року продовжить з Україною контракт на транзит газу, реально, але лише на конкурентних засадах. Адже газ (через ГТС України. - Ред.) буде йти транзитом до Європи по шляху на дві тисячі кілометрів довше, ніж "Північний потік "або"Північний потік ‒ 2". Тому продовження контракту можливе тільки в тому випадку, якщо це буде економічно вигідно споживачам цього газу в країнах Європейського Союзу. А також якщо це принесе вигоду (з урахуванням оплати за транзит) постачальнику газу – Росії. І третє - якщо це, в результаті вигоди першого і другого, буде вигідним для України», – зазначив опозиційний політик.

За словами Медведчука, ті, хто цим питанням займається («Нафтогаз України», Міністерство енергетики та вугільної промисловості України), добре володіють питанням і напевно донесли цю позицію і до прем'єр-міністра, і до Президента.

"Треба було створювати газовий консорціум, про який я говорю останні років 15, і зацікавлювати в транзиті газу постачальника цього газу (Росію), країни Євросоюзу і в першу чергу Україну, тому що завдяки транзиту по території України на вході наша країна може отримати 305 млрд кубів газу, а на виході в Європу – 145 млрд кубів», ‒ пояснив парламентарій.

Сьогодні, акцентував увагу народний депутат, Україна отримує газ з Росії не безпосередньо, а за рахунок поставок в ЄС.

Популярні новини зараз

У Запоріжжі діти отруїлися в їдальні садка: три групи "на горщиках", решта - під крапельницями

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

"Газ, який транзитується в Європу, відбирається на території України, а угоди з купівлі цього газу укладаються з тими європейськими країнами, які є споживачами російського газу, тобто він не йде в Європу, а залишається в Україні. Таким чином ми отримуємо фактично 10-14 млрд кубів це газу", - роз'яснив Медведчук.

А тепер уявіть, сказав політик, що через українську ГТС в Європу газ не піде. Де Україна братиме цей газ?

"Упевнений, у влади немає відповіді на це питання. Більш того, будь – яку її відповідь можна вважати фабрикацією реальних подій і оцінок тих наслідків, які можуть настати для України», - зазначив нардеп.

Тому, продовжив Віктор Медведчук, коли влада заперечує прямі поставки газу з Росії, відмовляється від них, хоча газ з РФ набагато дешевше, то просто лукавить, кажучи, що Україна купує газ у Європи.

"Якщо після 2024 року Росія не продовжить газовий контракт з Україною, владі доведеться відповісти, де брати цей газ, ці 10-14 млрд кубометрів, необхідних як українським підприємствам, так і пересічним громадянам», –підкреслив Віктор Медведчук.

Політик переконаний, що неспроста і Німеччина, і Росія неодноразово робили акцент на тому, що запуск «Північного потоку ‒ 2» – питання економічне, пов'язане з поставками газу, і до політики відношення не має.

"Але для України це питання через непрофесійну владу (і сьогоднішню, і колишню) стало політичним, який матиме дуже серйозні економічні наслідки", - резюмував голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук.