Вищий антикорупційний суд визнав, що ініціатор справи «Роттердам+» Віктора Чумака без поважних причин систематично ігнорує розгляд його ж скарги проти закриття цієї справи.

Відповідне рішення суд прийняв на засіданні 26 серпня, про що свідчить відео-трансляція на офіційному YouTube-каналі. https://youtu.be/jjfC9m70-Ws

Чумак і його представники не з'явилися на жодне з 10 засідань суду у цій справі, починаючи з червня 2021 року.

Раніше ВАКС направив Чумаку повістку про необхідність з'явитися до суду. Однак на засідання 26 серпня він знову не з'явився, не повідомивши про причини своєї неявки.

Також засідання суду проігнорували і адвокати Чумака.

Популярні новини зараз

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Показати ще

За оцінками адвокатам сторони захисту, систематична неявка Чумака та інших заявників до суду свідчить про їх неповагу до ВАКС.

Також спроби заявників зривати засідання ВАКС, на думку адвокатів, координуються безпосередньо власником феросплавних заводів Ігорем Коломойським, чиї заводи єдиними в країні вважають себе потерпілими від формули «Роттердам+».

Нагадаємо, 20 травня новий прокурор САП вчетверте закрив справу «Роттердам+». Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені офісом генерального прокурора та вищим Антикорупційним судом України.

Розслідування справи "Роттердам+" тривало більше 4 років. За цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

Відповідно, в ході розслідування не було встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.