Президент Freedom House Майкл Абрамовіц направив лист президенту США Джо Байдену напередодні візиту президента України Володимира Зеленського.

У ньому він, зокрема, висловив тривогу щодо практики позасудових розправ над українськими ЗМІ, які останнім часом практикує президент Володимир Зеленський через рішення РНБО (у тому числі таким чином на території України був незаконно заблокований провайдерами сайт "країни").

Наводимо витяги з письмо Майкла Абрамовіца Джо Байдену, повідомляє Країна.

"Шановний пане Президенте, поки ви готуєтеся до візиту президента України Володимира Зеленського, Freedom House закликає вас поставити права людини і демократію в центр порядку денного, над яким занадто легко можуть домінувати інші пріоритети...

Президент Зеленський продовжує використовувати виконавчу владу без судового нагляду для покарання ЗМІ, технологічних платформ, журналістів і веб-сайтів під приводом боротьби з дезінформацією.

Популярні новини зараз
Сало, ошийок та грудинка: ціни на м'ясопродукти додали оптимізму українцям Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою Температура у квартирі підскочить на кілька градусів: як збільшити продуктивність батарей, перевірені способи Чому не можна залишати зарядне в розетці без телефону: українці ризикують щодня
Показати ще

Найбільш помітно ця сила використовувалася в лютому, коли він підписав постанову Ради національної безпеки і оборони України Про санкції щодо трьох популярних українських телеканалів на тій підставі, що ці канали становлять загрозу національній безпеці. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зазначила, що дана дія "не демонструє необхідності і пропорційності". Такі широкі обмеження на інформацію без незалежного судового контролю підривають верховенство права і посилюють недовіру до установ.

Freedom House закликає вас і вашу адміністрацію звернути увагу президента Зеленського на необхідність боротьби з дезінформацією, використовуючи Правозахисний підхід, який захищає, а не підриває свободу вираження думок.

Ми також рекомендуємо вам закликати президента Зеленського забезпечити відкритий і прозорий процес будь-яких санкцій або інших обмежень ЗМІ і методів їх застосування, включаючи те, як вони вирішують основну проблему, зберігаючи при цьому повагу до прав людини. Підкресліть президенту Зеленському необхідність обґрунтовувати будь-які заборони на медіа-контент або доступ до платформ чіткими правовими підставами за допомогою рішення суду з можливістю його перегляду та апеляції на основі ретельного і справедливого розслідування кожної справи", - йдеться в листі.

Також Майкл Абрамовіц висловив стурбованість насильством щодо журналістів в Україні.

"У Freedom House ми з великою стурбованістю відзначаємо значну кількість фізичних нападів, погроз і залякування журналістів та активістів в Україні. Тільки за першу половину 2021 року Інститут масової інформації, який моніторить ЗМІ, задокументував 97 порушень прав журналістів. Більше трьох чвертей цих порушень носили фізичний характер. Це надає стримуючий вплив на свободу преси в Україні, що посилюється тим, що зловмисники в більшості випадків не притягуються до відповідальності", - пише глава Freedom House.

Також він зазначає, що " вразливі групи, такі як ЛГБТ, активісти з прав жінок і Роми в Україні, також стикаються з систематичними словесними і фізичними погрозами, залякуванням і доксингом, які часто здійснюються радикальними правими групами практично з повною безкарністю. Демократія в Україні залишається крихкою, якщо справедливість не служить людям, і безкарність за насильство, спрямоване проти меншин і активістів, залишається без уваги".

Крім того, Майкл Абрамовіц попросив Байдена закликати Зеленського вирішити проблему правого екстремізму шляхом прийняття закону, що забороняє державним органам надавати фінансову чи іншу допомогу праворадикальним групам, які виступають за застосування насильства.