Оригінал - на сторінці Олександра Потьомкіна в Facebook

Медведчук-системний політик. Його статті є відображенням реальної політики, а не політики по приколу. Остання стаття описує глибинні процеси, що відбуваються в Україні. Адже політика-це як айсберг, видно тільки невелика частина видимої політики, а підводні процеси побачити і зрозуміти важко.

По-перше, Медведчук пише ще раз про статтю Путіна, значить, важливість цієї статті в Україні не зрозуміли. Путін пише про те що частина територій і людей дісталися Україні незаконно, тобто пограбували Росію, недвозначно натякаючи Україні на територіальні і людські претензії. Зеленський же підіграє Путіну, кажучи, що українці можуть вже збирати речі в Росію. По-друге, пише Медведчук, про системні проблеми в країні. Ці проблеми не унікальні, а були в Україні і 100 років тому. І тоді українська влада не змогла впоратися з тими викликами, що призвело до втрати незалежності України. І зараз, якщо влада почне повторювати ті ж помилки, про які говорив Грушевський, що мета України не бути Анти-Росією або пародією інших країн, а Україна повинна зрозуміти і знайти своє місце в світі, мати свою роль, можливо, роль моста між Росією і Європою. Так само один із засновників сучасної України В'ячеслав Чорновіл пропонував федеративний устрій України. Що дозволило б сформувати країну, де цінності однієї частини країни не ущемляють Інші частини. Але федеративний устрій вимагає високопрофесійних управлінців, які б змогли розвивати одночасно як окремі частини України, так і країну цілком, враховуючи територіальні особливості кожного куточка країни. Але, якщо при владі перебувають люди, рівень компетентності дозволяє управляти племенем, а не країною, відбуваються процеси примітивізації держави. Закриття високоінтелектуальних виробництв, закриття виробництв з високодобавленою вартістю, а далі, як наслідок, - скорочення соціальної відповідальності держави, згортання медичної та освітньої сфери. І найголовніше, що Медведчук не просто критикує владу, а пропонує шляхи виходу з 30-річного глухого кута стагнації країни.

Спочатку відповісти на прості запитання: що об'єднає Україну, що не дасть розвалити країну? Якою бути Україні?

Думаю, всі погодяться з Медведчуком, що, по-перше, право, законність, захист громадян, захист їх прав і свобод. По-друге, нас врятує економічний прагматизм, вміння отримувати вигоду на світових ринках, і російський ринок ми втрачати не повинні. По-третє, соціальна справедливість. Без роботи соціальних програм нам країну з убогості ні витягнути, ні врятувати від епідемій, ні відновити після бойових дій.

Популярні новини зараз

Щаслива Злата Огнєвіч несподівано відкрила секрети шоу "Холостячка": "З ким я тільки не була"

Призов в українську армію, 1 жовтня: історія майбутнього батька, який ховався від військкомату 3 роки

Погода 20 вересня закине українців до зимових холодів: діставайте шапки, сонце не повернеться

Україна на порозі чергового локдауну: 21 область перетнула "червону лінію" захворюваності

Показати ще