Щоб зберегти українську промисловість, уряд повинен негайно ввести тимчасовий мораторій на експорт брухту.

Про це заявив народний депутат Сергій Магера в коментарі Мінпрому.

Депутат нагадав, що у зв'язку з різким зростанням попиту на металобрухт, який є стратегічною сировиною, його експорт з України виріс в рази і вітчизняні метпідприємства вже відчувають дефіцит брухту. За його словами, за 7 місяців 2021 року експорт брухту з України зріс на 1841% , порівняно з аналогічним періодом 2020 року. Тільки за липень ломозаготівелі експортували брухту більше, ніж за весь попередній рік — 104 тис т.при цьому поставки сировини на меткомбінати зросли всього на 23,1%.

"Ситуація з кожним днем стає все більш загрозливою. Якщо проблема нестачі брухту не буде вирішена найближчим часом, то вже у вересні-жовтні в Україні почнуться перші зупинки окремих цехів і цілих підприємств. Меткомбінати будуть змушені переглянути свої плани на 2021-2022 роки і значно скоротити виробництво і експорт». - повідомив Магера.

Він також зазначив, що, якщо це відбудеться, за оцінками експертів, українська економіка може втратити 1,5 млрд дол валютної виручки, що зробить серйозний тиск на курс гривні. Крім того, відбудеться скорочення податкових надходжень до державного та місцевих бюджетів. Металургійні заводи будуть змушені скорочувати працівників, що призведе до зростання безробіття.

Популярні новини зараз
Кирило Буданов пояснив, чи варто чекати наступу з Білорусі Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

На думку депутата, в такій ситуації влада зобов'язана захистити українських металургів і зробити все необхідне для збереження галузі. Одним з ключових рішень має стати введення тимчасового мораторію на експорт брухту, як це роблять у ряді інших країн. Депутат закликав уряд ввести його найближчим часом.

"Багато країн активно обмежують експорт брухту і максимально сприяють його імпорту. Так, Індія скасувала мито на імпорт брухту, Китай також відкрив для цієї сировини свій ринок. ПАР ввела мораторій на експорт брухту, таку ж заборону прийняли Казахстан і Киргизія. У Єврокомісії 70 євродепутатів виступили із закликом ввести заборону на вивезення брухту за межі ЄС. Україні також слід захистити свої економічні інтереси і врятувати від кризи, що насувається стратегічно важливу галузь – металургію. Закликаю Кабмін найближчим часом ввести тимчасовий мораторій на експорт брухту», - заявив Магомедов.

Нагадаємо, раніше президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що влада повинна негайно заборонити експорт брухту, інакше металурги залишаться без сировини і змушені будуть скорочувати виробництво.

У свою чергу народний депутат Андрій Ніколаєнко підкреслив, що встановлені зараз мита на експорт металобрухту не здатні запобігти масовому вивезенню сировини з України, і Мінекономіки необхідно терміново ввести тимчасову заборону на експорт.