Штучні цінові обмеження в Бурштинському енергоострові (Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області) не покривають собівартість виробництва електроенергії, що може призвести до віялових відключень споживачів в регіоні.

Про це йдеться в звернені Першої енергетичної асоціації України до уряду і НКРЕКП.

«Продовження практики цінових обмежень в умовах збитковості виробництва електроенергії, тим більше на рівні який не покриває собівартість виробництва електроенергії, не має виправдання та матиме сумні наслідки при проходженні осінньо-зимового максимуму навантаження .Подальші зволікання з вжиттям заходів з великою вірогідністю призведуть до віялових відключень електроенергії в Острові», - йдеться в зверненні асоціації.

За діючими ціновими обмеженнями, виробники в зоні Бурштинського острову не мають коштів на закупівлю вугілля.

Наслідком цього уже стала зупинка державної Калуської ТЕЦ 30 серпня.

Популярні новини зараз

В Україні з 22 вересня можуть посилити карантин і перерахувати пенсійний вік: офіційна заява Дениса Шмигаля

Щаслива Злата Огнєвіч несподівано відкрила секрети шоу "Холостячка": "З ким я тільки не була"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

В Одеській затоці посеред дня застрелили власника "Казки": копи запустили "Сирену", вбивці загрожує 15 років

Показати ще

«Для безперебійності поставок вугілля на склади ТЕС і ТЕЦ зараз, як ніколи, важливо відмінити, або принаймні, підвищити до рівня торгової зони ОЕС України граничні цінові обмеження, що дасть можливість генерації контрактувати вугілля», - йдеться в зверненні Асоціації.

Нагадаємо, 31 серпня припинила роботу Калуська ТЕЦ через брак вугілля. ТЕЦ працює відокремлена від основної енергосистеми України, в Бурштинському енергоострові. Ціна, за якою державна ТЕЦ може продавати електроенергію обмежена рішенням НКРЕКП і не покриває собівартість виробництва електроенергії.