Політолог Олександр Лазарєв у своєму блозі розповів, що влада обіцяє побудувати 5 нових енергоблоків на наших АЕС і пояснив, чому саме компанія Westinghouse буде реалізовувати даний проєкт.

Він повідомив, що в рамках візиту нашої делегації в США був підписаний меморандум між НАК «Енергоатом» і Westinghouse Electric, який передбачає будівництво п'яти енергоблоків вартістю в 30 млрд доларів.

«Почну з того, що нові енергоблоки на наших АЕС, безумовно, потрібні. За оцінками фахівців, більшість працюючих блоків уже підходять до термінів виведення з експлуатації. Частково їх, звичайно, можна продовжувати, але максимальні терміни експлуатації до 2040 року. Якщо не почати будувати нові, то є ризики повністю втратити атомну енергетику», - каже Лазарєв.

За його словами, якщо подібне трапиться, то доведеться її заміщати газовими ТЕС, а це загрожує залежністю від дорогого газу, значить, до величезних тарифів на газ, можуть додатися і величезні тарифи на електроенергію. Політолог зазначив, що варіантів не багато: або переходити на альтернативу, або будувати нові енергоблоки.

«Але виникає питання, чому саме «Westinghouse» і чи може ця компанія здійснити даний проєкт? Тому, що дружня, західна і тому, що інші не розглядаються з «демократичних» міркувань нашої влади. Адже не відновлювати ж співпрацю з «Росатомом», в технологіях якого немає місця «демократії». Така компанія нам точно не підходить», - вважає Лазарєв.

Популярні новини зараз

У Києві діти намагалися скинути переляканого кота з вікна багатоповерхівки: жалібно нявкав і дригав лапками

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Українка поскаржилася на Ощадбанк через картку киянина: "На ній фото чужого мужика"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Крім цього він додав, що з Westinghouse в 2016 році денонсували договір про добудову двох блоків на Хмельницькій АЕС.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Бізяєва, що основні очікування України пов'язані з виділенням США кредитів в розмірі 3 мільярдів доларів.

Також раніше для Знай.ua Романченко розповідав, за яких обставин будівництво Північного потоку-2 може бути зупинено.