Державна "Центренерго" розраховує на постачання вугілля з США протягом опалювального сезону обсягом 300-375 тис.тонн понад законтрактованих раніше 37,5 тис. тонн в рамках спільної поставки з ДТЕК.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на слова члена дирекції держкомпанії Володимира Галущака.

"Очікуємо до 5 човнів (одна поставка дорівнює 75 тис. тонн) вугілля з США, крім першої поставки в 75 тис. тонн, яку розділимо навпіл з ДТЕК", – сказав він в кулуарах форуму, організованого в Києві Епегду club, 8 вересня

За його словами, також очікується від 200 до 300 тис.тонн вугілля з Польщі.

Галущак підкреслив, що для проходження зими «Центренерго» необхідно 3 млн тонн – 1,9 млн тонн державних шахт і 1,1 млн імпортного палива.

Популярні новини зараз

Таїсія Повалій з омолодженим обличчям зібралася в Київ, але її не впізнали: сама на себе не схожа

"Веселе" кладовище біля кордону з Україною, де не прийнято плакати: єдине у світі

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

За його словами, запаси вугілля на ТЕС «Центренерго» в два рази нижче, ніж передбачається новим графіком його накопичення.

Що стосується цін на вугілля, то американське вугілля компанія закуповує по 129 дол., Польська по 110 доларів, Українська-2150 грн. за тонну.

«З урахуванням імпорту, собівартість виробництва електроенергії становить 2,1 грн/кВт-год», – вказав Галущак.

При цьому він відзначив дефіцит оборотних коштів у розмірі близько 2 млрд грн., звернувши увагу, що держбанки і Держрезерв відмовили генкомпанії в наданні коштів на покупку вугілля.

Нагадаємо, в травні-липні через різкий обвал цін ТЕС і ТЕЦ не мали можливості купувати вугілля в повному обсязі, що призвело до зниження запасів палива. У серпні ситуація виправилася і ГК ТЕС почали контрактувати нові обсяги вугілля в тому числі з імпорту.

Зокрема, компанія ДТЕК почала поставки вугілля з Польщі, підписавши договір про імпорт 340 тис.т. також ДТЕК почав імпорт з Казахстану.