Цінові обмеження (так звані price-cap) в Бурштинському енергоострові (Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області) не покривають собівартість виробництва електроенергії.

Про це йдеться в зверненні Всеукраїнської енергетичної асамблеї до НКРЕКП з проханням виправити ситуацію.

«Наявні цінові обмеження в торговій зоні БуОс знаходяться на рівні, який не дозволяє тепловій генерації покрити собівартість виробництва електроенергії. Собівартість роботи ТЕЦ і ТЕС на вугіллі за нинішніми цінами значно перевищує граничні ціни, які діють в торговій зоні БуОс», - наголосили в асоціації.

Як наслідок 31 серпня уже зупинила роботу державна Калуська ТЕЦ.

Поточні цінові обмеження, які в 2 рази нижчі ніж в решті енергосистеми України, створюють загрозу для опалювального сезону в регіоні, переконані в ВЕА.

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський поруч з гарячою студенткою показав, як вступити на бюджет: спритність рук і ніякого шахрайства

Наталя Могилевська скинула 7 зайвих кіло і показала результат у сміливій сукні: "Заслужила"

День прощання із загиблою учасницею "МастерШеф" Стелою Клименко: сліз не стримати

Оля Полякова сяде у суддівське крісло на "Танці з зірками" поряд з Владом Ямою: "Замість Кухар?"

Показати ще

«Виходячи з вищевикладеного та з метою недопущення дестабілізації роботи енергосистеми України при проходженні осінньо-зимового періоду 2021/2022 просимо вас у складі антикризових заходів встановити граничний рівень обмежень цін в торговій зоні БуОс на рівні граничних цін, що встановлені в торговій зоні ОЕС України», - йдеться в зверненні асоціації.

Нагадаємо, 31 серпня припинила роботу Калуська ТЕЦ через брак вугілля. ТЕЦ працює відокремлена від основної енергосистеми України, в Бурштинському енергоострові. Ціна, за якою державна ТЕЦ може продавати електроенергію обмежена рішенням НКРЕКП і не покриває собівартість виробництва електроенергії.