Держекоінспекція виявила факти самовільного видобутку піску з ознаками кримінального порушення на Волині. Загальна сума збитків склала майже 26 мільйонів гривень.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований - йдеться на сайті відомства.

«Незаконний видобуток піску був зафіксований під час планової перевірки Колодяжненської та Велицької сільських рад. Загалом добування корисної копалини здійснювалось на 7 земельних ділянках за відсутності відповідних дозволів», - зазначив Андрій Мальований.

Він додав, що наразі заяви про злочини вже спрямовано до правоохоронних органів для відкриття кримінальних проваджень.

«Незаконний видобуток піску набуває безпрецедентних масштабів в усьому світі. Фахівці ООН повідомляють про виснаження цього надважливого природного ресурсу.

Популярні новини зараз
Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." Головне за 1 жовтня: переведення годинників у неділю, ЗСУ в Криму та дата перемоги України, правда про розлучення Дорофєєвої і Дантеса Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

На жаль, Україна серед держав, де нелегальний видобуток піску є проблемою глобального масштабу. Торік найбільшу кількість збитків ДЕІ розрахувала саме у сфері надрокористування – це близько 800 мільйонів гривень», - підкреслив Андрій Мальований.

За його словами, аби знизити обсяги «тіньового» видобутку піску, Держекоінспекція має отримати дієві механізми екологічного контролю.

«Для цього очікуємо на ухвалення законопроекту №3091 у другому читанні, адже він збільшить мізерний штраф за недопуск з 765 гривень до 1,8 мільйона гривень, скасує судовий збір у справах щодо стягнення збитків та дозволить інспекторам проводити перевірки підприємств за відсутності керівника», - додав Андрій Мальований.