Ініціюючи підвищення податків для бізнесу, влада зводить нанівець всі зусилля щодо поліпшення інвестклімату в країні і відлякує інвесторів. Про це йдеться в дослідженні GMC Center і Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

За даними опитування ЄБА, Індекс інвестпривабливості України в першому півріччі 2021 року покращився до 2,84 бала після провалу в другій половині 2020 року до 2,4 бала. Рівень в 3 бали вважається критерієм нейтральності інвестклімату. Однак, підвищення оцінок пов'язане, скоріше, з відновленням економіки після коронакризису 2020 року, ніж з поліпшенням умов бізнесу в країні внаслідок прийняття якихось заходів владою, оскільки більшість опитаних (53%) не відзначили змін в інвесткліматі за останні півроку, а 15% бачать навіть його погіршення

Головними проблемами для бізнесу опитані ЄБА вважають слабку судову систему (90% респондентів), високий рівень корупції (80%) і тіньову економіку (65%).

«Перші дві причини вже протягом багатьох років є ключовими факторами, що відлякують інвесторів від України. Останні два роки не принесли поліпшень-судова реформа не проведена, а ефективність численних антикорупційних органів залишається практично нульовою», - наголошується в матеріалі.

Крім того, бізнесмени відзначають, що негативно впливають на інвестклімат непередбачувані умови ведення бізнесу, гальмування реформ, висока кадрова ротація в уряді, нестабільність у відносинах з іноземними партнерами, податковий тиск. Зокрема, чергова ініціатива влади про підвищення податків для бізнесу, представлена в законопроекті 5600, викликала негативну реакцію у підприємців усіх сфер діяльності.

Популярні новини зараз

Мер не зміг зв'язати двох слів українською мовою: Азаров 2.0

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

"Українські реалії такі, що однією рукою влада може намагатися покращувати інвестклімат, а іншою – зводити нанівець всі позитивні кроки в цьому напрямку», - констатує автор матеріалу.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України, яким підвищуються ставки податків для цілого ряду галузей.

Раніше член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що Україна вже втратила мільярди інвестицій через нескінченні податкових ініціатив уряду, і зараз з країни йдуть останні інвестори.

Водночас лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, коментуючи податкові ініціативи уряду, заявила, що владі слід знижувати податки, щоб вивести з тіні 49% бізнесу, а не підвищувати їх.