Вчора вартість руди на світових ринках оновила антирекорд: за даними S&P Global Platts, щодня публікує товарні котирування, її продавали по $130 за тонну. Таким чином, буквально за тиждень вона подешевшала на 2,5%, А з серпня втратила у вартості вже більше 50 доларів (тоді вона коштувала $183/тонна).

Як відомо, за даними митної служби, за вісім місяців Цього року Україна збільшила виручку від експорту чорних металів на 73,15% – до $8,9 млрд. у серпні надходження від експорту склали $1,4 млрд.

Раніше екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що саме зростання світових цін на сировину допомогло Україні витримати економічну кризу: завдяки експортним галузям падіння ВВП склало всього 4%, а не 10%, як у європейських країнах. Але світові ціни на сировину вже почали падати, і найгіршим кроком влади зараз буде посилення податкового тиску на промисловість.

У свою чергу економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що в умовах падіння світових цін на метал і руду неприпустимо підвищувати податковий тиск на підприємства ГМК: влада повинна підтримати експортерів і стимулювати зростання внутрішнього попиту на їх продукцію, а також подбати про те, щоб утримати курс гривні від обвалу.