Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що вважає правильним рішенням передати законопроект про деолігархізацію Венеціанської комісії (Європейська комісія за демократію через право) для висновку, оскільки це дозволить врахувати в майбутньому можливі недоліки і розробити якісний закон.

Про це пише Інтерфакс.

"Те, що Венеціанська комісія буде максимально об'єктивною, не викликає жодних питань ні у мене, ні в опозиції, ні при владі, ні, я впевнений, у міжнародного співтовариства. Це буде хорошим ще одним пунктом, який або підтвердить всі наші бажання провести таку реформу (деолігархізації – ІФ), або, якщо є які-небудь недоліки, їх врахувати надалі, для того, щоб закони були максимально якісними, відповідали Конституції України, відповідали міжнародним принципам. Тому я вважаю, що це правильне рішення", - сказав Разумков на конференції YES Brainstorming в Києві в суботу.

Він нагадав, що з проханням передати законопроект про деолігархізацію до Венеціанської комісії до нього звернулися одночасно уповноважена Верховної Ради з прав людини і чотири парламентські фракції.

"Це перший випадок, коли ми побачили повне об'єднання всіх опозиційних фракцій, які представлені у Верховній Раді, з проханням до голови Верховної Ради, направити такий законопроект до Венеціанської комісії", - підкреслив Разумков.

Популярні новини зараз

Призов в українську армію, 1 жовтня: історія майбутнього батька, який ховався від військкомату 3 роки

Погода 20 вересня закине українців до зимових холодів: діставайте шапки, сонце не повернеться

Наташа Корольова приховувала доньку, народжену другу-гею за 50 біткоїнів: "Був у нестямі від радості"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Як повідомлялося, Верховна Рада 1 липня прийняла за основу президентський законопроект №5599 Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Пізніше омбудсмен Денисова направила до парламенту офіційний лист, в якому вказала на невідповідність законопроекту Конституції України.

Водночас, народні депутати в період підготовки законопроекту до другого читання зареєстрували 1257 правок. Серед основних напрямків змін-визначення органу, який отримає повноваження визнавати фізособу олігархом, а також деталізація цієї процедури.

10 вересня Разумков направив законопроект №5599" Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаними з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) " за висновком до Венеціанської комісії.

YES Brainstorming організована Ялтинською Європейською Стратегією (YES) і фондом Віктора Пінчука.