Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це Митрополит Онуфрій сказав у випуску «Слово Предстоятеля» на телеканалі «Інтер».

Предстоятель УПЦ зазначив, що сьогодні Церква вшановує великого Пророка і Предтечу Іоанна Хрестителя та навчає тому, що коли людина сповідує у своєму житті Істину, то будь-яка скорбота приносить їй радість.

Як підкреслив архіпастир, людина нікого й ніщо не може ставити на перше місце, - це місце належить Богу та Істині, якою є Господь наш Іісус Христос.

Його Блаженство для прикладу навів повчальну історію з життя одного монаха.

Популярні новини зараз

Пенсіонерка втратила 17 років трудового стажу помилково: утримує чоловіка з інвалідністю на 0.25 ставки і ледве виживає

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

«Цей монах сповідав у монастирі людей, які йшли до нього з різних міст і сіл. Якось до нього прийшов вірянин, який, посповідавшись, залишив кілька монет. Виявилося, що то були золоті царські монети, і монах вирішив віднести їх ігумену для потреб обителі.

Ось він іде до ігумена, як він сам розповів, і приходять до нього помисли: «Залиш собі одну монету. Тобі треба лікувати зуби, зробиш собі коронки для зубів золоті, а не залізні, які шкодять». Він послухав свої помисли, - продовжив оповідати Блаженніший. - Прийшов монах до себе в келію, помолився та ліг відпочивати. Тут йому приходить думка: «Ти залишив монету на столі, а якщо прийде злодій в келію?» Він встав з ліжка та сховав у шухляду монету. Але знову відвідує його помисл: «Злодій не знайде на столі, то насильно забере в тебе монету». Він знову піднявся з ліжка, взяв із шухляди монету та поклав у подушку. Знову відвідує помисл: «Як злодій заходить, то шукає гроші або в шухляді, або в подушці. Сховай монету під матрац». Монах знову переховав монету. Але вкотре приходить до нього помисл: «Ось заходить злодій, де він шукає? Якщо в шухляді немає, то в подушці, якщо там немає, то під матрацом. Треба сховати монету під підлогу». Монах вириває дошку з підлоги в келії та там ховає золоту монету. Знову його відвідує помисл. Так монах ховав ту монету до самого ранку. Тут уже почув дзвінок на полунощницю, а він ще й око не закрив, щоб відпочити. Він встав, вмився, взяв ту монету - та прямо до ігумена. Віддав монету ігумену, і в його душі знову оселилися мир і спокій».

Як зазначив Митрополит Онуфрій, в душі, крім бажання жити з Богом, з’являються й недобрі бажання: покарати, вкрасти, обманути, образити тощо.

За його словами, здається, що якби нам дісталася одна золота монета, а ще краще - десять, то були б щасливі. «Але це не так. Як бачимо, золота монета відволікла увагу монаха від Бога до себе і цим образила Його. Саме тому монах загубив мир душевний. Так відбувається з кожним», - додав архіпастир.

«Якщо хочемо, щоб був мир і спокій в душі, то треба завжди ставити на перше місце Бога. Як би це не було комерційно невигідно, завжди на першому місці має бути Бог і все має служити Богові. Якщо щось не служить Богові, то треба виганяти те з душі, а не тримати. І всю свою увагу треба скеровувати до Бога», - закликав Предстоятель УПЦ та побажав Божої допомоги у подоланні скорботи та відстоюванні Істини.