Рішення Кабінету міністрів знизити тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення енергосектора, вважає віце-президент Світового банку (СБ) у справах регіону Європи і Центральної Азії Анна Б'єрде.

«Ми привітали попереднє рішення уряду скасувати пільгові ціни на споживання до 100 кВт-годин на місяць. Нещодавнє рішення скасувати реформу і знизити тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення сектора, яке ще більше послаблюється через пандемію COVID-19», – сказала вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Б'єрде підкреслила важливість реалізації напрямку більшого відшкодування витрат в енергосекторі, враховуючи поточний фінансовий дефіцит галузі.

"Виходячи з аналізу СБ, тариф на електроенергію для населення потрібно поступово підвищувати до рівня, який відображає її вартість», - сказала віце-президент СБ.

Вона також вказала, що ціна на електроенергію для житлового сектора традиційно субсидується за рахунок цін для комерційних і промислових споживачів.

Популярні новини зараз

Новий "колумбайн" в Росії: стрілок заблокувався в університеті, є загиблі і поранені

Призов в українську армію, 1 жовтня: історія майбутнього батька, який ховався від військкомату 3 роки

Олег Винник зізнався, як потрапив на нудистський пляж після випитого пива: "Якби побачив хтось..."

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

«А останнє рішення щодо тарифів може спричинити збільшення перехресних субсидій, що потенційно негативно вплине на міжнародну конкурентоспроможність енерговитратних галузей України», – вказала віце-президент Світового банку (СБ) у справах регіону Європи та Центральної Азії.

Нагадаємо, поточний тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт при ринковій ціні понад 4 грн/кВт.ч. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж у країнах Європи і не переглядався з 2017 року.

З 1 жовтня 2021 року Кабмін знизив тариф для домогосподарств, які споживають до 250 кВт.годину на місяць, до 1,44 грн/кВт.година.