В Україні санкціями РНБО в останні роки обкладають виключно своїх же громадян і суб'єкти господарювання. Якщо за Петра Порошенка санкції вводилися проти іноземних, зокрема російських, компаній, то зараз "артилерія б'є по своїх". Про це пише видання "Ехо Москви", коментуючи репресії української влади щодо лідера опозиції Віктора Медведчука.

Журналісти підкреслюють, що переслідування інакомислячих, закриття незалежних ЗМІ президент Володимир Зеленський здійснює "в ідеалах НКВС".

"Без будь-яких доказів і документів, без рішення суду і змагального процесу президент Зеленський вершить правосуддя в ідеалах НКВС. На жодне із засідань РНБО, на яких обговорювалися санкції проти громадян України, ці самі громадяни запрошені і допущені не були. Точно так же ніхто їх не судив, вироки не виносилися. Блокування сайтів, активів та інші репресивні заходи здійснюються лише за рішенням дорадчого органу. У тій же статті Вікіпедії про сталінські трійки і репресії 1937-38 рр. ми читаємо практично слово в слово опис роботи системи Зеленського: "характерною ознакою справ, що розглядаються" трійками", була мінімальна кількість документів, на підставі яких виносилося рішення про застосування репресії. У картонній обкладинці з друкарськими написами " Цілком таємно. Зберігати вічно " зазвичай підшиті: постанова про арешт, єдиний протокол обшуку та арешту, один або два протоколи допиту заарештованого, обвинувальний висновок. Слідом у формі таблички з трьох осередків на пів-листа йде рішення"трійки". Рішення "трійки" оскарженню не підлягало, і, як правило, заключним документом у справі був акт про приведення постанови у виконання", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

19-річна красуня вийшла заміж за 61-річного чоловіка: закохав у себе берцями

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Показати ще

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 Жовтня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.