Європейські країни скорочували викиди завдяки визначеним урядами джерелами фінансування і Україна має перейняти цей досвід для реалізації Національного плану скорочення викидів (НПСВ).

Про це під час екобізнес-форуму «Зелена економіка: як досягти балансу» розповіла начальник відділу з екології ДТЕК Енерго Тетяна Завгородня.

«Всього в період 1990 – 2016 рр. в Німеччині було інвестовано в екомодернізацію 19 млрд євро, в Польщі – 11 млрд євро, у Чехії – 7 млрд євро. При цьому, наприклад, по викидах оксиду азоту Німеччина та Польща за 1990-2017 роки домоглися зменшення викидів лише на 50% та 45% відповідно. Україна ж за перші п’ять років реалізації НПСВ зобов’язана досягнути результатів зі скорочення викидів пилу, на що Польща витратила 18 років, а Німеччина – 7 років», - повідомила вона.

Тетяна Завгородня також нагадала про зусилля компанії в проведенні екомодернізації.

За її словами, ТЕС «ДТЕК Енерго», як відповідальної та надійної компанії, за останні 8 років скоротили викиди забруднюючих речовин на 58%.

Популярні новини зараз

МОЗ підготувало список до примусової вакцинації: не хочеш - звільняйся

Євген Клопотенко заговорив про весілля із Настею Каменських: "Чого ти такий дєрзкий?"

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Показати ще

«В останні 10 років інвестиції компанії в модернізацію і ремонти ТЕС склали понад 28 млрд грн. Так, з 23 реконструйованих енергоблоків в Україні, 21 - це енергоблок ТЕС ДТЕК Енерго, де був або побудований, або реконструйований електрофільтр», - додала Завгородня.

Вона також наголосила, що усі ТЕС ДТЕК Енерго здійснюють свою діяльність виключно з дотриманням природоохоронного законодавства, в рамках діючих дозволів на викиди та НПСВ: «Це підтверджується як внутрішнім моніторингом - атестованою лабораторією, так і результатами планових перевірок Держекоінспекції у 2021 році, які не виявили перевищень граничних норм викидів на ТЕС компанії», - наголосила начальник відділу з екології «ДТЕК Енерго».

Вона додала, що сприяти активізації модернізації підприємств могло би погашення багатомільярдних боргів держави. Так, до сих пір відсутні механізми повернення боргу ДП «Енергоринок» перед генераціям «ДТЕК Енерго» у розмірі 6,7 млрд грн. Також невирішеною залишається проблема заборгованості НЕК «Укренерго» за послуги на балансуючому ринку. Це 1,9 млрд грн перед генераціями компанії та близько 11 млрд грн – перед усіма учасниками ринку.

Нагадаємо, у липні Верховна Рада прийняла Постанову про імплементацію НПСВ. Коментуючи документ, в Європейській бізнес-асоціації закликали Кабмін вже найближчим часом розробити механізм фінансування НПСВ, щоб не зірвати процес екологічної модернізації енергетики. Згідно нещодавнього указу президента, Кабмін має розробити та затвердити порядок і джерела фінансування НПСВ до 31 жовтня 2021 року.

За оцінкою експертів, реалізація НПСВ в Україні потребує інвестицій в розмірі щонайменше 4,1 млрд євро.