Європейські країни скорочували викиди завдяки визначеним урядами джерелами фінансування і Україна має перейняти цей досвід для реалізації Національного плану скорочення викидів (НПСВ).

Про це під час екобізнес-форуму "Зелена економіка: як досягти балансу" розповіла начальник відділу з екології ДТЕК Енерго Тетяна Завгородня.

"Всього в період 1990 – 2016 рр. в Німеччині було інвестовано в екомодернізацію 19 млрд євро, в Польщі – 11 млрд євро, у Чехії – 7 млрд євро. При цьому, наприклад, по викидах оксиду азоту Німеччина та Польща за 1990-2017 роки домоглися зменшення викидів лише на 50% та 45% відповідно. Україна ж за перші п’ять років реалізації НПСВ зобов’язана досягнути результатів зі скорочення викидів пилу, на що Польща витратила 18 років, а Німеччина – 7 років", - повідомила вона.

Тетяна Завгородня також нагадала про зусилля компанії в проведенні екомодернізації.

За її словами, ТЕС "ДТЕК Енерго", як відповідальної та надійної компанії, за останні 8 років скоротили викиди забруднюючих речовин на 58%.

Популярні новини зараз

Рада готує соцвиплати для "заробітчан": на руки – до 150 тисяч, хто отримає

Львівський бізнесмен намагається завоювати "Холостячку" Злату Огневич і закохав у себе українок: "Погляд альфа-самця"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

"В останні 10 років інвестиції компанії в модернізацію і ремонти ТЕС склали понад 28 млрд грн. Так, з 23 реконструйованих енергоблоків в Україні, 21 - це енергоблок ТЕС ДТЕК Енерго, де був або побудований, або реконструйований електрофільтр", - додала Завгородня.

Вона також наголосила, що усі ТЕС ДТЕК Енерго здійснюють свою діяльність виключно з дотриманням природоохоронного законодавства, в рамках діючих дозволів на викиди та НПСВ: "Це підтверджується як внутрішнім моніторингом - атестованою лабораторією, так і результатами планових перевірок Держекоінспекції у 2021 році, які не виявили перевищень граничних норм викидів на ТЕС компанії", - наголосила начальник відділу з екології "ДТЕК Енерго".

Вона додала, що сприяти активізації модернізації підприємств могло би погашення багатомільярдних боргів держави. Так, до сих пір відсутні механізми повернення боргу ДП "Енергоринок" перед генераціями "ДТЕК Енерго" у розмірі 6,7 млрд грн. Також невирішеною залишається проблема заборгованості НЕК "Укренерго" за послуги на балансуючому ринку. Це 1,9 млрд грн перед генераціями компанії та близько 11 млрд грн – перед усіма учасниками ринку.

Нагадаємо, у липні Верховна Рада прийняла Постанову про імплементацію НПСВ. Коментуючи документ, в Європейській бізнес-асоціації закликали Кабмін вже найближчим часом розробити механізм фінансування НПСВ, щоб не зірвати процес екологічної модернізації енергетики. Згідно нещодавнього указу президента, Кабмін має розробити та затвердити порядок і джерела фінансування НПСВ до 31 жовтня 2021 року.