Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на портал «Православная жизнь», про це розповів священик Андрій Чиженко.

«Людина не вміє жити перед Богом. Не вміє перед Ним ходити. І не хоче виконувати Його всеблагу волю, а бажає виконувати лише своє, грішне, матеріальне, приречене на руйнування і розкладання. Тому людина і нещасна, що вона не шукає Божого, а шукає задоволення своїх пристрастей, які ненаситні. Адже душа за природою своєю християнка, і вона насичується тільки пошуком Бога і набуттям Його», - пояснив отець Андрій.

Він розповів один випадок з життя преподобного Паїсія Святогорця.

«Одного разу преподобному Паїсію Святогорцю подарували кавоварку. Так він тут же її віддав назад і сказав, що вона йому не потрібна. Тому що електрична кавоварка була для нього ярмом. Її потрібно мити, чистити, заради неї потрібно провести електрику, для неї потрібно діставати хорошу каву. Замість усього цього щасливий старець Паїсій продовжував пити чай з консервної банки, а воду, що кипить на багатті. Звільнений час використовував для поглиблення в молитву. Так ось, мені здається, що всім дуже корисно повернутися до стану «багаття і консервної банки». Жити потрібно просто. Преподобний Амвросій Оптинський сказав, що «де просто, там ангелів зі сто, а де мудро, там жодного»», - розповів священик.

Він зазначив, що замість цього люди раби пристрастей, а через них раби речей, заради придбання яких живуть і вмирають.

Популярні новини зараз
Фіналіст "Битви Екстрасенсів" Денис Маклашевський напророчив держпереворот у росії: "Президента не повинно бути" Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась" З якої погоди розпочнеться липень в Україні: прогноз синоптикині Наталки Діденко Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

«Жив, збирав, намагався, трудився, побудував будинок і все в ньому. Зайшов, справив новосілля, сподіваючись пожити собі на втіху, і помер. От і все. Або живуть-живуть, дім - повна чаша, а щастя немає. І все розвалюється. Або працювали, наживали, будували, організовували комфорт і модність в будинку. Все зробили. А потім сім'я розвалилася. А чому? Бо сім'я сприймалася як підприємство з будівництва будинку і організації багатого і комфортного побуту. Мета досягнута, а що далі? Далі порожнеча. Безглуздість життя. Людина не може жити заради плазми і заради «бентлі» або п'ятикімнатної квартири. Їй завжди потрібна вища мета. Якщо її немає, то вона нещаслива. І ось людина сидить в хмарочосі, в золотій клітці і нещаслива, а преподобний Печерський святий сидить в темній печері без вікон і дверей і щасливий», - пояснив отець Андрій.

Священик зазначив, що Ісус Христос підготував людям нескінченно прекрасний шлях до Нього, де кожна ступінь - це пізнання і блаженство, а кожна найвища ступінь ще більше пізнання і блаженство, які нескінченні і безмежні.

«Тому що Бог нескінченний і безмежний. Потрібно навчитися жити в системі координат Його заповідей. Заповіді Божі - ті крила, які дарують можливість зустрітися з Ним, знайшовши в Ньому щастя, мир і спокій», - уклав священик Андрій Чиженко.