Політолог Олександр Лазарєв у своїй програмі «Закулісся» розповів про суть капіталістичної моделі, яка, за його словами, працює на накопичення капіталу, а не продуктивність праці і веде до кризи перевиробництва.

«Говорячи про капіталістичну модель, потрібно пам'ятати, що капіталізм є екстенсивною системою, тобто від природи спрямованою на кількісний розвиток», - зазначив Лазарєв.

За його словами, цей механізм закладений в основу взаємовідносин всередині даної моделі. Політолог розповів, що Маркс у першому томі «Капіталу» дав ключ для розуміння рушійної сили капіталізму, описавши процес, як на одному з рівнів розвитку виробництва гроші перетворюються в капітал, що призводить до змін в загальноприйнятій формулі товарообміну.

«На зміну процесу «Товар - Гроші - Товар» прийшло щось фундаментально інше: «Гроші - Товар - Гроші». Раніше гроші потрібні були для товарообміну, а зараз товарообмін став засобом для досягнення мети в грошах. Простіше кажучи, кінцевою метою продуктивності праці стає не товарообмін, а нагромадження капіталу», - пояснив Лазарєв.

Політолог додав, що, коли гроші є кінцевою метою, система починає виробляти продукт аж ніяк не для задоволення потреб суспільства, а для примноження грошової маси. Якщо це розуміти, відзначає Лазарєв, відразу стає ясно, що такий економічний розвиток неминуче веде до численних криз перевиробництва.

Популярні новини зараз

Ексчоловік Ані Лорак Мурат Налчаджіоглу одружується, поки колишня святкує 7 річницю: як виглядає його наречена

Володимир Зеленський вперше показав величезного домашнього улюбленця: "Хтось тренується, а хтось відпочиває"

Оля Цибульська розсекретила те, чого не знав навіть кум Дзідзьо: "Мірятися яйцями..."

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

«Адже виробник зацікавлений в безперервному виготовленні величезної кількості продукції, щоб отримати рівноцінний прибуток», - заявив політолог.

Як повідомляв Знай.ua, Кущ заявив, що через 10 років у світ прийдуть нові технології.

Також для Знай.ua Єрмолаєв розповів про кризу моделі країни в Україні.